100 bin fidanla 208 okul bahçesi hayat buldu 100 bin fidanla 208 okul bahçesi hayat buldu
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın başlattığı “Okullar Hayat Olsun” projesi ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğü İzmir İli’nde toplam 208 adet okulun bahçesini ağaçlandırdı,  toplam... 100 bin fidanla 208 okul bahçesi hayat buldu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın başlattığı “Okullar Hayat Olsun” projesi ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğü İzmir İli’nde toplam 208 adet okulun bahçesini ağaçlandırdı,  toplam 100 bin adet fidan dikti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal; “Gençlerimizde ve çocuklarımızda çevre şuuru oluşturmak anlamında Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu öncülüğünde başlatılan proje çok önemli, bu çalışma ile çocuklarımızın ve mahalledeki diğer insanların yeşile olan ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bizler çocuklarımızın betonlar arasında öğrenim görmesini istemiyoruz. Biraz olsun nefes alabilecekleri alanlar oluşturmaya çalışıyoruz”  dedi.

Okullarda, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü personelince fidan dikimi konusunda eğitim verdiğini de belirten Bölge Müdürü Şahin Aybal; “Çocuklarla birlikte yapılan fidan dikimi faaliyeti neticesinde, çocuklarımız diktikleri fidanlarla birlikte büyürken, ağacı ve tabiatı seven bir nesil yetişiyor” diyerek sözlerini tamamladı.