AK Parti’ye karşı ‘İYİ’ muhalefet! (Özel Haber) AK Parti’ye karşı ‘İYİ’ muhalefet! (Özel Haber)
İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ulupınar, siyaset gündemini değerlendirdi,  “Kim, kiminle ittifak yapar henüz bilinmez ama benim muhalefet yapacağım parti AK Parti’dir” dedi Kongre... AK Parti’ye karşı ‘İYİ’ muhalefet! (Özel Haber)

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ulupınar, siyaset gündemini değerlendirdi,  “Kim, kiminle ittifak yapar henüz bilinmez ama benim muhalefet yapacağım parti AK Parti’dir” dedi

Kongre sürecini tamamlayan İYİ Parti’de çalışmalar hızla sürerken, İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, 30 ilçe ziyaretlerine başlayacaklarını duyurdu. Muhteşem bir kongre süreci geçirdiklerini ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını belirterek artık seçimlere girmek konusunda önlerinde en ufak bir engel kalmadığını söyleyen Ulupınar, “Kongrelerimizi yaptık. Gereken tüm şartları yerine getirdik. Bundan sonra seçime girmemiz için önümüzde en ufak bir engelimiz yok. Kongrelerimizin ardından yoğun bir sürece girdik. Hem sivil toplum kuruluşlarından hem de hemşeri derneklerinden pek çok kişiyle görüştük. Şimdi önümüzdeki hafta başında ilçelerimizi ziyaret etmeye başlayacağız. Kuzeyden başlayarak her gün üç ilçemizi ziyaret edeceğiz. 30 ilçemizi hem yerlerinde göreceğiz hem de tüm İzmir’in havasını almış olacağız. Böylece de ilçelerimize ciddi bir motivasyon kaynağı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

2019 SEÇİMLERİNDE…

İlçe gezilerinin ardından İYİ Parti İzmir’in siyasette hangi adımları atacağı sorusunu da yanıtlayan Başkan Ulupınar, “Şimdi kavga yaparak siyaset yapmak istemiyoruz.  Yani bu benim şahsi yapım da buna çok müsait değil.  Ben artık siyaset dilinin gerçekten değişmesi gerektiğini düşünen bir insanım. Millet bu dilden yoruldu. Kavga yaparak siyaset yapmak çok kolay…  Biz çok ciddi hem yerel de hem de genelde iktidar olmak üzere siyasi partiyiz. Bugün eğer sadece bunu düşünerek hareket edersek yarın olası bir değişimde ayak uydurmakta zorlanabiliriz. Bak benim başkan olduğum ilk günden itibaren söylediğim bir şey var: Biz,  İYİ Parti olarak, bu ülkenin önünü tıkayan bir siyasi parti olmayacağız. 2019 seçimlerinde bu ülkenin önünü açmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız.  Onun için herkesle iyi geçinmek zorundayız ve iyi geçineceğim. Genel Başkanımız Meral Akşener de her zaman söylüyor; eğer birileriyle ittifak yapacaksak bunlar Saadet Partisi ve Demokrat Parti’yle olacaktır. Gerçi kimin kiminle ittifak yapacağını henüz bilemeyiz ama ben muhalefetimi AK Parti’ye yapacağım. Tabi bu arada CHP’nin de yanlışlarını söyleyeceğim” ifadelerini kullandı.

‘ÜSTÜNÜ KAPATAMAZLAR’

İYİ Parti ile AK Parti arasında yaşanan ‘anket’ tartışmaları hakkındaki soruları da yanıtlayan Başkan Ulupınar, hangi parti anket yaptırırsa yaptırsın sonuçların çok fazla değişmediğini söyledi. “Anket sonuç olarak teknik bir araştırma ve bunu Türkiye’de yapan bir tek firma yok” diyen Başkan Ulupınar, sözlerini şu şekilde tamamladı:  “Bunu Türkiye’de yapan ve ciddi anlamda bu işi bilen 5-10 tane firma var. AK Parti’nin yaptırdığı anketin yani hemen hemen binde bir eksiği ile bizde yaptırıyoruz ve bizde biliyoruz ne çıktığını. Sonra yapılan anketler bir şekilde zaten piyasaya düşüyor. Yani bunu öğrenmemek mümkün değil. Geçtiğimiz hafta içinde Bayraklı da anket yapmışlar. Muhtarlardan biri anket firmasını arayıp sonuçları öğrenmek istediğinde İYİ Parti’nin birinci çıktığını söylemişler. AK Parti de yaptırsa, Cumhuriyet Halk Partisi de yaptırsa, İYİ Parti de yaptırsa sonuç olarak bunlar binde bir hatayla yüzde bir hatayla çıkan sonuçlar. Dolayısıyla AK Parti’nin yaptırdığı anket bizde de var. Samimi bir şey söylüyorum. İstedikleri kadar görmemezlikten gelsinler, istedikleri kadar bizim ayak seslerimizi duymamazlıktan gelemezler… İYİ Parti geliyor! Bunun üstünü hiçbir şekilde kapatmaları mümkün değil.”

Yağmur Gülü / Ege Telgraf/Özel Haber