AVM yapmakla olmuyor! AVM yapmakla olmuyor!
Yaşadığım tatsız tecrübeleri ya da ekonomiyle doğrudan ilgisi olmayan konuları, buradan paylaşmak pek adetim değildir. Bunun yerine gündeme ilişkin sıcak konuları ele alır, bununla... AVM yapmakla olmuyor!

Yaşadığım tatsız tecrübeleri ya da ekonomiyle doğrudan ilgisi olmayan konuları, buradan paylaşmak pek adetim değildir. Bunun yerine gündeme ilişkin sıcak konuları ele alır, bununla ilgili fikirlerimi paylaşırım. Ancak bu seferki durum biraz farklı. Konu, başıma gelen ve kızımı ilgilendiren tatsız bir olayla ilgili. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren ve milyonlarca liralık yatırıma mal olan alışveriş merkezlerinin (AVM) müşteriye bakış açısını paylaşmak istiyorum.

Günlerden 28 Ağustos 2017 Pazartesi.  Beraberimde eşim, 5 yaşındaki kızım ve bir arkadaşımla birlikte büyük beklentilerle açılan Point Bornova’dayız. Dinozorlarla ilgili bir etkinliğe katılan kızım, hemen oradaki Londra otobüslerinin minyatürü ile tur atmak istedi. Tur bedeli çocuklar için 5 lira. Parayı ödedikten sonra kızımızı bindirdiğimiz yeri gören bir yere oturduk ki amacımız hem otobüsü görmek hem de sohbet etmekti. Aradan biraz zaman geçti, tur için sürenin biraz fazla uzadığını düşünmeye başladım. Gözümüz kızımızı bindirdiğimiz yerde. Sanıyoruz ki, kızımızı bindirdiğimiz yerde indirecekler. Adı üzerinde tur bu. Başlangıç noktasına dönecek. Tabi ki bu bizim iyi niyetli düşüncemiz. Aradan dakikalar geçiyor. Bir anda bir anons ‘Sinem Gürocak danışmaya geliniz!’. O anda hissiyatla anlıyorum kızımla ilgili olduğunu. Hemen mini otobüsün kalktığı yere gidiyorum. Aracı kullanan kadın otobüsünü kızımı aldığı noktayla alakasız bir kenara çekmiş, orada oturuyor. Rahat, sakin… Biz, kızımı aynı yerde indireceğini düşünerek oturduğumuz için otobüsün orada olduğunu dahi görmüyoruz. Ben şaşırmış bir vaziyette, “Neden yolcu aldığınız yerde indirmediniz” diye soruyorum, “Ben söyledim” diyor. Anlıyorum ki, kadının çocuk bakmayla alakası yok. Beni tanıyanlar bilir; her baba gibi kızıma düşkünümdür. Kızımla ilgili boşluk bırakmamaya dikkat ederim. Şansa bıraktığım nadirdir. Diyorum ki, “Ne zaman söylediniz? 5 yaşındaki kızı nasıl tek başına bırakırsınız?” Cevap: “Bütün aileler çocuklarını aldı, siz neredeydiniz?” Lafa bak! Kadındaki küstahlığa bak! Beni suçluyor, kelime oyunlarıyla. O arada eşim danışmaya gitmiş, çok şükür ki kızım oradaymış. Kızımın aklı, kendisini emanet ettiğimiz kadından fazla olacak ki kendi adı ile bizlerin ad ve soyadlarını söylemiş. Kime mi? Orada dolaşan bir hanımefendiye. Çünkü çocuk kimseyi göremeyince, ağlamaklı şekilde bizi aramaya başlamış. Kadıncağız da sağolsun onu görmüş ve kızımı danışmaya teslim etmiş. Allah razı olsun. Peki, bu onun görevi mi? Tabi ki değil ama iyi insanmış. Peki ya teslim ettiğimiz kadın?

Düşünün bizi düşürdüğü durumu. Sormak lazım, sen nasıl bir insansın ki, çöpten iki bacağı olan minnacık bir canlıyı ortada bırakıyorsun? Yahu insan söylemez mi, “Kızım ailen nerede? Gözümün önünde az dur. Ağlama, gelince ailene teslim ederim seni” diye. Hadi onları da yapmadın, insan güvenliğe emanet etmez mi? TIK YOK. Kadın o derece…

O hızla soluğu eşim ve kızımın yanında aldım. Hemen bir şikayet dilekçesi yazdım Point Bornova’ya. İşi sallamasınlar diye de ekledim, “Bu işi basına taşımasını da bilirim. Yarın bir gün gazeteden okursunuz. Lütfen gereğini yapın” diye. AVM’den ayrıldıktan hemen sonra eşim, yönetimden bir yetkiliye ulaşmaya çalıştı. Defalarca aramasının ardından ancak 4 saat sonra yetkili olduğunu söyleyen birisiyle görüşebildi. Kendisi firma sahibiyle görüşüp döneceğini söylemiş. Bu konuşmanın üzerinden 3 hafta geçti, ne Point Bornova’dan ne de o hizmeti veren firmanın yetkilisinden ‘TIK’ dahi yok. Hadi o firmadaki kadın bizi sallamıyor, yahu koca AVM’sin sen. İnsan, hiç mi merak etmez? Belki ben yalan söylüyorumdur, iftira atıyorumdur. İnsan arayıp sormaz mı? Yok, sormazmış. Demek ki, Point Bornova’da çocuklarımız Allah’a emanetmiş. Hani büyük markalarmış, etkinliklermiş, kampanyalarmış, hepsi hikaye gözümde. Böylesi ciddi bir yanlışlık için bile müşterisine dönüp gerçeği araştırmayan Point Bornova’ya sözüm: “AVM yapmakla olmuyor. Bak, ben sözümde duruyorum.”

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.