“BM’nin savunulacak yanı kalmamıştır” “BM’nin savunulacak yanı kalmamıştır”
Basmane’deki Tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde yüzlerce İzmirli vatandaşla buluşan AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylarından Şehmus Bedir, ABD Büyükelçiliği’nin önceki gün Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması... “BM’nin savunulacak yanı kalmamıştır”

Basmane’deki Tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde yüzlerce İzmirli vatandaşla buluşan AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylarından Şehmus Bedir, ABD Büyükelçiliği’nin önceki gün Tel Aviv’den Kudüs’e taşınması sebebiyle Gazze’de başlayan ve İsrail askerlerinin Filistinlilere ateş açması sonucu bir katliama dönüşen olaylarda hayatını kaybeden Filistinli Müslümanlar için İsrail’e tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde haksızlığa dur demek için var gücüyle çalışacaklarını ifade eden Şehmus Bedir, “Birleşmiş Milletlerin konuya duyarsız kalmasına şaşırmadık. Sözüm ona uluslararası barış ve güvenliğin güvencesi olarak kurulmuş bu yapının artık savunulacak hiçbir yanı kalmamıştır, Birleşmiş Milletlerden ve güvenlik konseylerinden adalet ve merhamet beklemek celladına aşık olmakla aynı anlama gelir” dedi. Ramazan Ayı’nın tüm dünyadaki Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini dile getiren Bedir, “Ramazan Ayı’nda mazlumların zulme uğramalarının sona ermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” diye konuştu. Türkiye’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde yeni bir sisteme geçiş yaptığını ve ülke için çok önemli olan bu süreçte aktif rol almak için elini taşın altına sokmaktan çekinmediğini de dile getiren Şehmus Bedir, ülke için çok önemli olan bu süreçte, daha güçlü bir Türkiye için var gücüyle çalışacaklarını belirtti. Bedir, “Yeni bir sistemi hayata geçireceğiz. Artık bu sistemle parlamenter sistemin bugüne kadar yarattığı sorunlar artık yaşanmayacak. Bu sistemle ayak oyunlarına olmayacağız. Daha güçlü bir ülke olacağız” dedi. Son olarak İzmir’in ciddi problemleri olduğunu ve iyi yönetilemediğinin de altını çizen Bedir, parlamentoda olması halinde bu konuları sık sık dile getirerek, çözüm önerileri sunarak, İzmir’i gelişmişlik seviyesinde çok daha ileri seviyelere taşımak istediklerini de belirtti.

Şehmus Bedir’i yalnız bırakmayarak, buluşma toplantısına icabet edenler arasında AK Parti İzmir Kurucularından Ege Nazilliler Derneği Başkanı Hasan Özdin, İzmir Otokent Başkanı Feyzi Demir, Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi İmet Tunç, Mardinliler Derneği Başkanı ve AK Parti Bornova Meclis Üyesi İsmail Bedir, Yenilmez Köyü Derneği Başkanı Kasım Erdoğan, İzmir Mardinliler Federasyonu Başkanı Ahmet Tunç ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.