ÜÇ HARFLİLER: BEDDUA Yapım: 2018- Türkiye, Türü: Korku, Yönetmen: Alper Mestçi, Oyuncular: Beyzanur Mete, Esma Soysal, Şerife Ünsal, Gizem Takma, Vural Ceylan. KONUSU: Melek,...

ÜÇ HARFLİLER: BEDDUA

Yapım: 2018- Türkiye, Türü: Korku, Yönetmen: Alper Mestçi, Oyuncular: Beyzanur Mete, Esma Soysal, Şerife Ünsal, Gizem Takma, Vural Ceylan.

KONUSU: Melek, Burcu, Eda ve Ayla aynı liseden mezun olmuş, mezuniyetlerine ve aradan geçen yıllara rağmen birbirlerinden hiç kopmamış 4 yakın arkadaştır. Havel adında bir Şaman kadınla tanışmaları ve kimden geldiği belli olmayan kuvvetli bir beddua, korkunç günler yaşamalarına neden olacaktır.

OCEAN’S 8

Yapım: 2018- ABD, Türü: Aksiyon, Gerilim, Suç, Yönetmen: Gary Ross, Oyuncular: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson.

KONUSU: Danny Ocean’ın uzun süredir ortalarda olmayan kız kardeşi Debbie Ocean (Sandra Bullock) şartlı tahliyeyle serbest kalınca çok büyük bir soygun gerçekleştirmeyi planlamıştır. Metropolitan Müzesi’nin her yıl düzenlediği ve son derece seçkin isimlerin katıldığı ‘Met Gala’da, Daphne Kluger’in (Anne Hathaway) boynunda taşıyacağı milyonlarca dolar değerindeki mücevheri çalmak istemektedir. Bu amaçla yeteneklerine güvendiği birbirinden yetenekli 7 kadın arkadaşını bir araya getirerek imkansızı gerçekleştirmeye çalışacaktır.

AKLIN GÖZÜ

Yapım: 2015- Avusturya, Türü; Bilim Kurgu, Aksiyon, Yönetmen: Andrew Goth, Oyuncular: Sam Neill, Tom Payne, Melia Kreiling, Dominique Tipper, Antonia Campbell-Hughes.

KONUSU: Bir grup genç ve parlak bilim insanı, bir kuantum bilgisayarı vasıtasıyla zihinlerini birbirine bağlayarak zihinsel gücün özgürce kişiden kişiye aktarılmasını sağlar. Bu gelişmenin tüm insanlığa yeni ufuklar açması beklenmektedir, ancak bir süre sonra çok daha büyük ve kötü niyetli bir gücün başka planları olduğunu, bu teknolojiyi kitleleri kontrol etmek için kullanmayı düşünenler bulunduğunu fark ederler.

ATÖLYE

Yapım: 2017- Fransa, Türü: Dram, Yönetmen: Laurent Cantet, Oyuncular: Marina Fois, Matthieu Lucci, Florian Beaujean, Mamadou Doumbia, Melissa Guilbert.

KONUSU: Marsilya yakınlarındaki La Ciotat adlı sahil kasabası, 25 yıl önce kapanan tersaneyle birlikte eski refah içindeki günlerini arar hale gelmiştir. Bu kasabada düzenlenen ve yörenin hevesli ve yetenekli yazar adaylarının bulunduğu yazarlık atolyesine tanınmış yazar Olivia Dejazet (Marina Foïs) öncülük etmektedir. Dejazet, gençlerden kasabanın sanayi geçmişiyle de bağlantısı bulunan bir roman yazmalarını ister. Herkes kendi ön çalışmalarını yaparken, içlerinden biri, Antoine (Matthieu Lucci), yarattığı suç ortamıyla kendini kolayca özdeşleştirmesiyle ve agresif tavırlarıyla hemen dikkati çeker. Antoine’ın hal ve hareketleri, atölyenin geleceğini kökünden etkileyecektir.

DÜMDÜZ ADAM

Yapım: 2018- Türkiye, Türü: Komedi, Yönetmen: Murat Toktamışoğlu, Oyuncular: Ferdi Sancar, Cezmi Baskın, Efsane Odağ, Ersin Korkut, Levent Sülün.

KONUSU: Taksi şoförü olarak hayatını kazanan Ferdi (Ferdi Sancar) ve dedesi Cemşit (Cezmi Baskın) ile birlikte yaşamaktadır. İlerleyen yaşına rağmen fırlamalıkları bitmeyen Cemşit Dede, internet tanıştığı Bulgar Tatyana’yla evlenmeyi kafasına koymuştur. Tatyana’yı Türkiye’ye getirebilmek için yüklü miktarda bir para vermesi gereken Cemşit, tarlasını satmaya karar verir. Ancak emlakçıya giderken yolda yürüyen genç bir kadına çarparlar. Kader’in (Efsane Odağ) hafızasını kaybetmesiyle birlikte Ferdi’nin zaten başından aşkın dertlerine bir yenisi eklenir.

TATLI BELA

Yapım: 2018- Türkiye, Türü: Komedi, Romantik, Yönetmen: Cem Sürücü, Oyuncular: Gökhan Keser, Serkan Kuru, Eren Pekgöz, Selen Seyven, Eda Erol.

KONUSU: Çocukluk arkadaşı Arda, Erdem ve Fırat büyüdüklerinde de bağlarını hiç koparmadan hatta aynı evde yaşayarak hayatlarına devam etmektedirler. Bir gece kapılarının önüne bir bebek bırakılır. Hayatlarında daha önce hiç bebek bakma deneyimi olmayan üçlü komik durumlara düşüp bir yandan da bebeğin kimin olduğunu araştırmaya koyulur. Bu sırada Arda ise bebek sayesinde tanıştığı Seren ile yeni bir aşka yelken açacaktır.

ozleminekrani@gmail.com