CHP’li Sındır: Bir ulusun doğduğu yer! CHP’li Sındır: Bir ulusun doğduğu yer!
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, yaptığı açıklamayla Anafartalar ve Conkbayırı Zaferlerinin 102. yılını kutladı. Sındır, “Anafartalar ve Conkbayırı Zaferleri vatan için geri dönmeyi... CHP’li Sındır: Bir ulusun doğduğu yer!

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, yaptığı açıklamayla Anafartalar ve Conkbayırı Zaferlerinin 102. yılını kutladı. Sındır, “Anafartalar ve Conkbayırı Zaferleri vatan için geri dönmeyi düşünmeyen isimsiz kahramanların zaferidir.  Türk tarihinin en şerefli sayfalarına altın harflerle yazılan, bir ulusun temellerinin atıldığı zaferdir. Türk Ulusuna Atasını, Atatürk’ü kazandıran destandır. Tarihin en büyük süngü savaşı ve direnişidir. Ulus olduğumuz yerdir” dedi.

Açıklamasına Anafartalar ve Conkbayırı Zaferlerinin önemine değinerek başlayan Sındır, “Öyle zaferler vardır ki tarihin akşını değiştirir, bir milletin uyanışına vesile olur. Anafartalar ve Conkbayırı Zaferleri Türk bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı, bir ulusun doğuşuna vesile olan zaferlerdir. Varlık ve yokluk arasında gidip geldiğimiz bir zamanda, Anafartalar ve Conkbayırı’nda memleketin dört bir yanından gelen isimsiz kahramanlar 9 ve 10 Ağustos’ta Mustafa Kemal komutasında bir destan yazdılar. 9 – 10 Ağustos’ta elde edilen zafer, 8 Ağustos’ta Mustafa Kemal’in Anafartalar Grubu Komutanlığına getirilmesinin neticesidir. Ve unutulmamalıdır; Balkan Harbi’nde milletimizin ruhunda açılan derin yaralar Çanakkale’de elde edilen zaferle iyileşmiş, Türk bağımsızlık savaşının temelleri atılmıştır” dedi.

Anafartalar ve Conkbayırı Zaferlerin altında birlik, beraberlik ile dayanışma duygusunun yattığını belirten CHP’li Sındır, “Sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan emperyalist güçlere karşı zafer; köken, inanç ve mezhep farkı gözetmeksizin milletimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışmayla gelmiştir. Bugün de terör ve arkasındaki karanlık güçlere karşı zafer, bağımsız Cumhuriyet’imize ve demokrasimize inanan yurttaşlarımızla gelecek. Demokrasimiz; kuruluş değerlerini benimseyen, Cumhuriyetimize inanan, laik, demokratik, sosyal hukuk devletini savunan yurttaşlarımız sayesinde sarsılmaz temellerle güçlenecek” dedi.