Ege Üniversitesi vakıf okulu açıyor Ege Üniversitesi vakıf okulu açıyor
Ege Üniversitesi’nin akademik gücünden destek alarak, kuruma değişen rekabetçi dünyaya yeni nesilleri donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlayan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları İzmir Kampüsleri’nin tanıtımı... Ege Üniversitesi vakıf okulu açıyor

Ege Üniversitesi’nin akademik gücünden destek alarak, kuruma değişen rekabetçi dünyaya yeni nesilleri donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlayan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları İzmir Kampüsleri’nin tanıtımı dün (perşembe) Swissotel Efes’te gerçekleşti. Davete Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşçoşkun, Ege Üniversiteleri Dekanları ve senato üyleri, Bornova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Akkaya’nın dışında özel okulu kurucuları ve eğitim camiasından çok sayıda kişi katıldı.

faruk-tatar

Açılış konuşmasını yapan Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Faruk Tatar yaptı. Konuşmasında öğrenci-veli ihtiyacı odak noktasında şekillenmiş bir eğitim modeli uygulayacaklarını belirten Tatar, kurumun misyonunun ezberbozan eğitim modeliyle rekabetçi global pazara başarılı küresel oyuncu yetiştirmek olduğuna da değindi. Küresel oyuncu kavramının geleceğin iş dünyasında yer alacak aktif dinamiklere uygun ve başarılı bireyleri tanımlamada kullanılabilecek bir kavram olduğundan da bahsetti. 15 Temmuz sonrası eğitimde “güven” ilkesinin çok daha önemli pozisyona geçtiğini belirterek, eğitim dünyasını terör örgütlerinin boyunduruğu altında bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Tatar, eğitim öğretimi uygulama noktasında kendilerine destek sağlayacak çözüm ortaklarının hizmetlerinden bahsettikten sonra Ege GVO’nun hedeflerini anlattı.  (DHA)