Eski CHP’li Şenel şimdi İYİ Parti’de Eski CHP’li Şenel şimdi İYİ Parti’de
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Genel Meclisi eski Encümen Üyesi ve Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şenel, İYİ Parti’ye geçti. Böylece İYİ Parti İzmir’de... Eski CHP’li Şenel şimdi İYİ Parti’de

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Genel Meclisi eski Encümen Üyesi ve Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şenel, İYİ Parti’ye geçti. Böylece İYİ Parti İzmir’de ilk meclis üyesi isim de Şenel oldu. CHP’de meclis üyeliği görevini yürüten Şenel, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yaşadığı bazı sorunlar nedeniyle istifa ederek bağımsız meclis üyeliğini yürütmekteydi. Şimdi ise İYİ Parti’ye geçmesinin ardından partinin kurucularından biri oldu.

İYİ Parti’ye geçme nedeni hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Şenel, “Daha önce Seferihisar’da belediye başkanı ile problemlerimiz oldu. Satışlara, gayrimenkullerin gidişine tavır koydum. Bayındır’da köy malları ve belediye mallarına satışa karşı çıkanlar da buna karşı çıkmadı. İstifa ettiğimden bu yana iki yıl bir ay gibi bir süre geçti. Hiç kimse nedenini sormadı. Sadece Yücel Özen ve Hüseyin Mutlu Akpınar’dan telefon aldım. Onlar ‘yapma, geri dön’ dediler. İYİ Parti’nin tüm İzmir’i kucaklayacağına inanıyorum. Meral Akşener’in siyasete getirdiği bir hava, güzel bir iklim var. Atatürkçü kişiliğim ve tavrım ile burada yer almaya devam edeceğim” dedi.