Evrensel iyilik için  egonun terk edilmesi Evrensel iyilik için  egonun terk edilmesi
Tepe çakrasına Taç Çakra da denir. Evrensel enerjiyi aldığımız yer taç çakradır ve bu şakra tamamen açıldığında diğer çakradaki tüm tıkanıklılar da çözülür. Sahip... Evrensel iyilik için  egonun terk edilmesi

Tepe çakrasına Taç Çakra da denir. Evrensel enerjiyi aldığımız yer taç çakradır ve bu şakra tamamen açıldığında diğer çakradaki tüm tıkanıklılar da çözülür. Sahip olduğumuz dinsel inançların gücü ve Yaradan’a teslimiyet bu şakra ile ilgilidir.

TEPE ÇAKRASI

Renk: Beyaz, altın, gümüş

Yer: Başın tepesi

Gerçeklik: Bilmek

Ana Konu: Ruhu anlayış

Yönettiği: İmgesel Farkındalık. Evren ve Tanrı bilinçliliği ile bağlantı, spritüel, gerçeğin içine çekme ve bilme. Kozmik enerjiler ile saf ruh ile karşılaşma. Tüm Var Olan ile bağlantı. Rüyalar ve vizyonlar, umutlar ve gerçekleştirmeler bu çakra ile gerçekleşir. İnançlar bu çakra altında gelir. Eğer gerçekten yaşamınızdaki hedeflere adanmışsanız bu çakra önemlidir.

 

Element: Kaynak

Krallık: Kozmik Krallık

Zodyak ve Gezegenler: Oğlak, balık, Neptün ve Satürn tarafından yönetilir.

His: Birlik

Endokrin bezi: Epifiz bezi

Fiziksel: Beyincik, beyin ve sinir sistemi

Duygusal: Fedakarlık/dindarlık, ilham ve kehaneti düşünceler üreten her şeydeki evrensel enerji

Besinler: Yok (oruç tutma)

Yağlar: Lavanta, gül ağacı, meşe yosunu, günlük ve lotus.

Kristaller: Sugilit, ametist, akik, berrak kuvars, topaz, safir, aleksandrit.

Sesli harf: Ngngng

Mantra: Aum (“om” diye telaffuz edilir)

Sembolü: 1000 – taçyapraklı lotus

Etki: Kozmik veçheler, ben – sınırlılıklarını yenme

Prensip: Saf Varoluş

Dengesiz olduğunda: Endişe ve korkuyu bırakamama. Kozmik birliği imgeleyememe veya gözünde canlandıramama. Depresyon ve doyum eksikliği. En Üstün Ruh’un var olduğuna inanmama. Ruhlardan ve spritüel olan her şeyden korkma. Şaşkınlık, duygusuzluk, ilgisizlik, aşırı entelektüellik ve ciddi baş ağrıları. Bloke olduğunda veya kapalı olduğunda ırkçı olabilirsiniz ve insanları ve dinleri yargılayabilirsiniz. Ayrıca artistik yetenekleriniz olmayabilir ve materyal dünyaya çok fazla tutulmuş olabilirsiniz.

Dengeli olduğunda: Birlik bilgisi ile yaşama. Ben’in İlahi olanı yansıttığını bilme. Evrensel İyilik için Egonun terk edilmesi. Tanrı ile huzur içinde olmak. Tüm Var Olan ile bağlantılı hissetmek. Evren ile Bir olmak. Burası rüyalarımızın ve hedeflerimizin tohumunun atıldığı yerdir ve rüyalarımız dikkatli beslenerek bir realite olabilir. Bu çakrada çalışmak sizi olağanüstü ve imgesel dünyanın heyecanına açar. Artistik ve yaratıcı olabilirsiniz, etrafınızdaki her şeye açık olup onları sevebilirsiniz. Daha yüksek bir amacın olduğuna inanırsınız ve ileriye doğru gidip mümkün olan her şeyi keşfetmekten korkmazsınız.

Seçim: Bütün, tamam olmayı seçme.

7.ÇAKRA NEDİR?

7.Çakra’nın adı Taç çakrasıdır. Kafatasının en tepesinde yer alır. Bebeklerde kafanın yumuşak olan bir kısmı vardır. 7. Çakranın burada olduğuna inanılır. 7. Çakrada gökyüzüne doğru uzanan sınırsız bir enerjinin varlığı söz konusudur. Beyaz, altın sarısı ve menekşe rengi, 7. Çakranın renklerdir. Yüksek benlik, ruhsal olgunluk ve ebedi gerçek bu çakranın ilgilendiği şeylerdir. Hayatın amacını çözmek ve bu amaca uygun olarak yaşaman taç çakranın dengeli çalışmasını sağlar. Taç çakranın fazla çalışması durumunda kişinin dünyadan elini eteğini çektiği iddia edilir. Maddiyata aşırı düşkünlük, hayatın anlamsız gibi görülmesi, maneviyatı reddetmek, dünya değerlerine daha çok önem vermek gibi kavramlar da taç çakrasının az çalışması ile ilgilidir.

OLUMLAMALARI

-Maddeler gereğinden fazla önemsemiyorum.

-Maddeler geçici ve anlamsızdır, ben de bunu bilincindeyim.

-Yanıma sadece sevgiyi alıp bu dünyadan gideceğim.

-Bu dünyada sevgi dışında hiçbir şeyim yok.

-Ben ve dünyanın ötesinin sonu yok.

ŞİFA ENERJİLERİ İLE ÇALIŞMAK

Şifa enerjileri, ırmak içerisine düşmüş büyük bir kaya misali, tıkanıklığın olduğu çakra blokajlarında, blokajları şifalandırır ve açar; denge sağlanır. Çakradaki blokajın kaldırılması, sadece fiziksel bedenimizi değil, ruhsal enerji bedenlerimizi de sağlıklı tutar. Şifa enerjileri ile beraber çakralara çalışmak güvenlidir, etkili ve hızlıdır.

Enerji uygulayıcısı dostlarım kendi bedenleri üzerinde çalışırken taç çakrası bölgesine ellerini koyarak çalışma yapacağı enerjinin alın çakrasındaki blokajı açması ve şifalandırması için niyet edebilir.

– Sırt üstü rahat bir şekilde uzanın. Bacaklarınızın ve kollarınızın düz olmasına dikkat edin.

– İki elinizi de iki başınızın tepe noktası üzerine koyun. (İki el üst üste de olabilir, yan yana da olabilir, genel olarak ben ön vücuduma dokunarak çalışırken önce sol, üstüne sağ eli koyarım.) Dokunarak çalışırken kendisini rahat hissedemeyen dostlarım, kollarını vücuduna paralel olarak rahatça bırakabilirler

– Kanalı olduğunuz enerjiyi davet edin. Taç çakrası üzerine bir enerji kanalı ile örnek vermek gerekirse, “Gümüş mor alevi enerjisi kanalım üzerinden, taç çakramın blokajlarının açılması ve şifalanması için akmasını istiyor, gümüş mor alevi enerjisini sevgiyle kabul ediyorum. Bu çalışma esnasında beni koruyan rehber dostlarıma ve üstatlara, bu dünyada bedenlenmeme olanak sağlayan ve bana tekâmül imkânı veren Yaradan’a şükranlarımı sunuyorum.” gibi bir niyet cümlesi, çalışmanızı bir enerji kanalı ile başlatmanıza yetecektir. Niyeti ettikten sonra dilerseniz şifalanmayı destekleyici nitelikte gözünüzde mor / beyaz renk canlandırabilir ve taç çakranızı dolan bir sürahi gibi imgeleyebilirsiniz. (Ayrıca taç çakra için de bir parantez açmak istiyorum. Gümüş Mor Alevi enerjisi kanalı, taç çakrası bölgesine kanallanan ve taç çakrası üzerinden yönlendirilen bir şifa enerjisi sistemidir. Gümüş Mor Alevi enerji sistemi ile kendinize ve dostlarınıza çalışmalar yapmanız, taç çakranızın dengede olmasına yardımcı olabilmektedir. Gümüş Mor Alevi Enerjisi için buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.)

5 ile 10 dakika kadar çalışmak yeterli gelecektir.

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.