Göztepeliler üzülmemeli Göztepeliler üzülmemeli
Göztepe, deplasmanda Fenerbahçe karşısında uzatmalarda yediği golle mağlup olunca sarı kırmızılı taraftarlar alınan yenilgiye çok üzülmüş olabilir… Ancak sonuç odaklı değil oyun odaklı bakınca... Göztepeliler üzülmemeli

Göztepe, deplasmanda Fenerbahçe karşısında uzatmalarda yediği golle mağlup olunca sarı kırmızılı taraftarlar alınan yenilgiye çok üzülmüş olabilir…

Ancak sonuç odaklı değil oyun odaklı bakınca bence çok üzülmemeliler…

Göztepe, yeni kurulmuş bir takım olmasına rağmen takım disiplini ve yardımlaşması son derece iyi bir takım. Kadıköy gibi zorlu bir deplasmanda şampiyonluğa oynayan Fenerbahça’ye çok fazla pozisyon vermeyen Göz Göz’de uzatmalarda yenilen şok gol tamamen talihsizlikti.

Devre arası kampında iyi çalıştığı belli olan Göztepe’nin Fenerbahçe karşısında geriye düşmesi oyun olarak sarı kırmızılıları çok etkiledi. Göztepe, özellikle ilk devreyi golsüz eşitlikle kapatsaydı Fenerbahçe’nin işi kolay olmayacaktı.

Fizik kondisyon olarak gayet iyi seviyede olan Göztepe, zaman zaman Fenerbahçe kalesinde de etkili pozisyonlar buldu.

Pozisyon üretmekte oldukça zorlanan Fenerbahçe’ye karşı alanları iyi kapatan Göztepe kalesinde de çok tehlike yaşamadı.

Yenilen ilk gol kornerden gelen topta adam paylaşım hatasından olurken, ikinci gol ise bana göre tamamen talihsizlikti. O şiddette yapılan ortaya ve açıdan yapılan kafa vuruşunda topun filelerle buluşması tamamen şanssızlıktı.

Ancak skordan çok oynanan mücadele ve şahsiyetli futbol bence daha önemli. Göz Göz bu hafta maçı kaybetmiş olabilir ama futboluyla alkışlandı.

Göztepe, oynadığı futbolla gelecek haftalar için ümit verse de yine transfere ihtiyacı olduğu ortada. Özellikle bir stoper ve bir golcü alınması durumunda Göz Göz’ün ligdeki sıralaması daha üst sıralarda olacaktır.