Hayatınızı değiştirecek 4 geleceğin teknolojisini bir araya getirdik. Bu teknolojiler sayesinde hayatına bambaşka bir renk katmaya hazırlanın! İşte Hayatınızı değiştirecek 4 teknoloji! Günlük yaşantımızın...

Hayatınızı değiştirecek 4 geleceğin teknolojisini bir araya getirdik. Bu teknolojiler sayesinde hayatına bambaşka bir renk katmaya hazırlanın! İşte Hayatınızı değiştirecek 4 teknoloji!

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelen Teknoloji ile hayal ettiğimiz ögeler yavaş yavaş hayatımıza giriş yapıyor. Sizler için hazırladığımız bu konu ile birlikte, hayatınızı değiştirecek 4 teknolojiyi bir araya getirdik. Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir! Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir! Yapılan bir bilimsel çalışmanın sonuçlarına göre, yakın gelecekte ömrümüzün uzayabileceği…

Akıllı Evler: Günümüz de birçok ev eşyasını uzaktan kumanda ile kontrol edebilir, ve evde olmadığımız zaman bile yönlendirebilmekteyiz.

Bunu yenilikleri, hızlı gelişen teknoloji ile bir araya getirdiğimiz de ise ortaya inanılmaz sonuçlar çıkıyor. Örneğin günümüzde birçok kişinin yaşadığı bir problemi ele alarak başlayalım. Örneğin yakın bir gelecekte, koyduğumuz çamaşırı otomatik olarak tanımlayan çamaşır makineleri ile tanışabiliriz. Bu çamaşır makineleri sayesinde kendiminde bizzat yaşadığı bu soruna çözüm bulunmuş olacak. Böylece çamaşır makineniz koyduğunuz çamaşıra göre otomatik program seçecek ve aklınızdaki soru işaretleri de ortadan kalkmış olacak.

Sanal Sekreterler: Akıllı evlerden, çalışma hayatına bir geçiş yapacak olursak şüphesiz ki gelecek yıllarda karşımıza çıkacak en büyük yeniliklerden biri olacak olan Sanal Sekreterler olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere sekterler birçok önemli işletmede önemli bir rol oynamakta. Sekreterler şirkette zaman alıcı birçok sıkıcı işi yürütürlerken de belli bir düzenin sağlanmasında da büyük pay sahibidir. Basit bir iş toplantısını organize eden bir sekreter, en doğru zamanın ne zaman olduğunu düşünerek karar verir ve tarafları en uygun günde toparlar. Doodle.com gibi şirketlerin kullandığı en iyi toplantı zamanını belirleyen uygulamaların gelecek zamanda daha çok işletme tarafından kullanılacağı tahmin ediliyor.

Yapay zekalı doktorlar: Hiç şüphesiz ki gelişen teknolojiye ayak uyduran sağlık sektörü, bundan 15-20 yıl sonrasında hastaların karşısına yapay zekalı doktor ile çıkabileceği tahmin ediliyor. Babil Sağlık adlı özel bir şirket, acil olmayan çağrılar için bir chatbot’la işaretleri teşvik eden beş Londra ilçesiyle bu proje üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Eğer yetkililer bu projeden istediği cevabı alabilirlerse çok yakın bir zamanda dünyanın her yerinde bu yapay zeka projesinden faydalanabileceğiniz.

Uçan Kargolar ve Sürücüsüz Otomobiller: Sürücüsüz otomobiller ve uçan kargolar üzerinde günümüzde somut projeler bulunmakta. Tabi gelişen teknoloji de ele alacak olursak. bu uçan kargolar ve sürücüsüz otomobiller bambaşka bir hal alacak. Oluşabilecek trafik kazaların önüne önceden geçebilen ve günümüz dünyasının en büyük sorunu olan trafik sorununa sürücüsüz otomobiller ile çözüm bulmak isteyen yetkililer, birbirinden farklı projeler üzerinde çalışmaktalar. Örneğin bir teslimat şirketiniz var ve teslimat şirketinizde teslimatı gerçekleştirecek kargo araçları mevcut. Doğal olarak da bu kargo araçlarında birden fazla şoför de çalıştırmak zorundasınız.

 

Fakat bu otonom kargo araçlarının geliştirilmesi ile önümüzdeki 20 yıl içerisinde teslimat şirketlerinin maliyetlerini ciddi anlamda düşürülmesi bekleniyor. (Kaynak: shiftdelete.net)