Hayvan pazarından 5 yıldızlı sahaya Hayvan pazarından 5 yıldızlı sahaya
Birkaç yıl öncesine kadar hayvan pazarı olarak kullanılan Yenişehir’deki 27 bin 105 metrekarelik boş arazi Konak Belediyesi tarafından yapılan kapsamlı düzenlemeyle geleceğin futbol yıldızlarının... Hayvan pazarından 5 yıldızlı sahaya

Birkaç yıl öncesine kadar hayvan pazarı olarak kullanılan Yenişehir’deki 27 bin 105 metrekarelik boş arazi Konak Belediyesi tarafından yapılan kapsamlı düzenlemeyle geleceğin futbol yıldızlarının ter dökeceği beş yıldızlı bir futbol sahasına dönüştürüldü.

Sadece kamu alanı ile sınırlı da kalmayan çalışmalarda, özel mülkiyet ve iş çevresine ait toplam 70 dönümlük bir alan da elden geçirildi. Yol yapım ve çevre düzenlemesi tamamlanan boş alana ilçedeki amatör spor kulüplerinin ihtiyacı da dikkate alınarak futbol sahası inşa edildi. Suni çimle kaplı sahaya, soyunma kabinleri de inşa edildi.  Yarın yapılacak açılışa tüm İzmirlileri davet eden Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “25 amatör futbol takımımız nizami ölçülerde antrenman sahası bulmakta zorlanıyordu. Biz de buraya güzel bir bir futbol sahası inşa ettik.  Konaklı hemşehrilerimize hizmet verecek bu tesisimizi kısa zamanda açmak bizler için yeni bir gurur kaynağı oldu” dedi.

Açılış öncesinde halı saha, Konak Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği ‘İlkokullararası Bebestad Atletizm Oyunları’na da ev sahipliği yapacak, dereceye giren miniklere ödülleri verilecek. (Haber Merkezi)