‘İktidar ateşimizi İzmir’den yakacağız’ (Özel Haber) ‘İktidar ateşimizi İzmir’den yakacağız’ (Özel Haber)
İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Şenol Alpat çalışmalarını anlattı. Gittikleri her yerde sevgi ve ilgiyle karşılaştıklarını belirten Alpat, “Memleket sevdalısı olanlar bizimle beraber hareket... ‘İktidar ateşimizi İzmir’den yakacağız’ (Özel Haber)

İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Şenol Alpat çalışmalarını anlattı. Gittikleri her yerde sevgi ve ilgiyle karşılaştıklarını belirten Alpat, “Memleket sevdalısı olanlar bizimle beraber hareket ediyor” dedi

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı son sürat çalışmalarını sürdürüyor. İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’ın talimatlarının ardından göreve başlayan ilçe başkanlarından İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Şenol Alpat, Ege Telgraf’a çalışmalarını anlattı. Alpat, “İnanılmaz bir sevgi ve ilgiyle karşılaşıyoruz. Konak, İzmir’in merkez ilçesi olarak kabul ediliyor. En çok mahallesi olan ve çok göç alan ilçelerin başında geliyor. Gerçek anlamda memleket sevdalısı olanlar bizimle beraber hareket ediyor” dedi.

1989 yılında Doğruyol Partisi’nde şimdiki adı ile Demokrat Parti’de siyaset hayatına atıldığını belirten Şenol Alpat, “İlk önce gençlik kollarında çalışmalarıma başladım. İlçe başkanlığı, Konak İlçe Başkanlığı, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, milletvekili adaylığı gibi 28 yıllık siyasi hayatımda her kademede görev aldım. Oluşumda Doğruyol Partisi 2007 yılında Anavatan Partisi ile birleşince Demokrat Parti adını aldı. Demokrat Parti adı altında görevime devam ettim. 2011 yılında milletvekili adayı oldum. Seçimlerden sonra teşkilat başkanı görevine getirildim. Altı yıl boyunca aralıksız görev yaptım. Daha sonra İl Başkanımız Yıldırım Ulupınar, beni aralarında görmek istediklerini söyledi. Ben de seve seve kabul ettim. Bizim ruhumuz Kuva-i Milliye ruhu olduğu için bu görevi kabul ettim. Yanına gittiğimde de bana Konak İlçe Başkanlığı görevini layık gördüğünü ve teşkilatımı kurmam gerektiğini söyledi. Elimizden geldiği kadar çok düzgün ve işinde başarılı arkadaşlarımızla bir ekip kurarak yola çıktık” dedi.

113 TEMSİLCİ ATANACAK

Ekip kurarken adeta bir karışım yaptığının altını çizen İlçe Başkanı Alpat, “Ekibime ilk önce diğer tüm partilerin ceketini çıkartıp, İYİ Parti’nin ceketini giymelerini söyledim. İYİ Parti olarak da yolumuza hızla devam ediyoruz. İnanılmaz bir sevgi ve ilgiyle karşılaşıyoruz. Konak, İzmir’in merkez ilçesi olarak kabul ediliyor. En çok mahallesi olan ve çok göç alan ilçelerin başında geliyor. Gerçek anlamda memleket sevdalısı olanlar bizimle beraber hareket ediyor. Ayrışmalara ben kesinlikle karşıyım. Dernek başkanlarıyla şimdiden görüşmelere başladık. Ülkenin içinde bulunduğu buhranı hep birlikte aşacağız. Partimizde çok rahatız, çok da iyiyiz. Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Üye kayıtlarımız başladı. Üçüncü toplantımı yaptım. Burada üç kere de divan kurulu toplantısı yaptık. Üye kayıtlarımız çok yoğun. Önümüzdeki hafta muhtarlarla da çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

“Benim olmazsa olmazım muhtarlardır” diyen Şenol Alpat, “Muhtarlarla yola çıkmayı düşündüm. Muhtarlarla mahalle bazında çalışma yapacağız. İzmir’de 113 tane mahallesi olan en büyük ilçeyiz. Bu 113 mahalleye 113 tane temsilci atacağım. Temsilcilerimizin de 10 tane çalışma arkadaşı olacak. Burada da mahalle temsilciler muhtarlarla direkt temaslarda bulunacak. Orada mahallelerin sorunları, yaşadıkları sıkıntılar, sosyal hayat olsun eğitim hayatı olsun her noktaya dokunmak istiyoruz. Beklentilerini öğrenip ona göre çözüm yolları arayacağız. Bu temasları temsilcilerimiz organize edecekler. Bizim bazı adetlerimiz vardır; sünnetler, cenaze törenlerinde lokma dökülmesi gibi. Bu gibi özel günlerde temsilcilerimiz harekete geçecek ve bizlere haberdar edecekler. Olabilecek bir seçimde de sandık görevlileri olması gerek. Bu konu da bizim için çok önemli. 15 yıldır ilginç seçimler yaşadık. O seçimler doğrultusunda da çok sıkıntılı günler yaşadık. Bu yüzden de sandık görevlilerinin çok düzgün, başarılı ve gerçek anlamda memleket sevdalısı kişileri seçerek sandık görevlisi olarak eğiteceğiz” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN KURTARICISI’

İlçe başkanı olduğu günden bu yana çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Alpat, “Çok keyifli ve mutluyuz. Türkiye’nin yaklaşık yüzde 70’i sağ seçmendir. İzmir’de de bu rakam hemen hemen aynıdır. Türkiye’de seçmen demokrattır, liberaldir. CHP’nin İzmir’de bu kadar oy almasının sebebi de ehven-i şerdir. İzmirli AK Parti’den pek yana olmadığı için CHP’ye oy vermeyi düşünüyor. Bizler nereye gitsek, kimle konuşsak hepsi çok olumlu olduklarını belirtiyor. İktidar ateşi her zaman İzmir’den yanmıştır. Biz de iktidar ateşimizi İzmir’den yakacağız. Konak bu işin başıdır. İl Başkanımız Yıldırım Ulupınar önderliğinde Konak’tan başlayan ve bütün ilçelere yayılan bir ateş yakacağız. Bu ateş bütün ülkeye de yayılacaktır. Genel Başkanımız Meral Akşener, Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Dik duruşu, güvenilirliği, görüşleri ve ekibiyle inanılmaz bir başkandır ve bize göre Türkiye’nin gelecekteki kurtarıcısıdır” diye konuştu.

“İYİ Parti gerçek anlamda İzmir’e, Konak’a ve tüm Türkiye’ye iyi gelecektir” diyen Alpat, “İnsanlar artık baskı rejiminden, korku rejiminden sıkılıp bunalmışlar. Artık her şey para olmuş. Zaten verilen paralar da yetmiyor. Bu yapılan zamlarla insanlar zorla yaşıyor. Sadece para da değil. Bu iş çok çirkin bir yere gidiyor. İYİ Parti adı gibi iyi bir parti. İzmir başta olmak üzere Ege bölgesinde çok güçlüyüz. Tüm Türkiye’de çok güçlüyüz. Genel Başkanımız tüm Türkiye’yi geziyor. Kalabalığı herkes görüyor. Herkes İYİ Parti’yi bir umut görüyorlar ve bu şekilde görmekte çok da haklılar. İYİ Parti’siz artık Türkiye olmaz. Herkes çok yakında İYİ Parti’nin gücünü çok daha iyi görecekler” diyerek sözlerini tamamladı.

 ‘Kavgayla siyaset olmaz’

Siyasetçilere de seslenen Şenol Alpat, kavga ile siyaset yapılamayacağının altını çizerek, “İzmir Türkiye’nin yüz akıdır. ‘Gavur İzmir’ deseler de İzmir aslında medeniyetin beşiğidir ve Atatürk ile yoğurulan bir şehirdir. Onun için de bizler, İzmir’e yaraşır bir şekilde siyaset yapmalıyız. Kavga gürültü yapmak işleri hiçbir zaman bizim tarzımız değil. Önemli olan ülkenin çıkarını düşünmek lazım. Bir tarafta arkadaş arkadaşı yumrukluyor. Böyle görüntüler vermek bizim için hiç İYİ değil” dedi.

Kadın kolu yok!

Bir kadın önderle yola çıkmanın önemine de vurgu yapan Şenol Alpat, “Bu benim ikinci şansım. Daha önce Tansu Çiller genel başkan ve başbakan olduğunda ben o ekipte Merkez Karar Kurulu Üyesiydim. Yani çok genç ve üst düzey bir görevdeydim. Yine çok şanslıyım, Genel Başkanım bir kadın. Türkiye’nin gidişatı değişiyor, bu değişimde de kadın olmazsa olmazımızdır. Kadınlar neye ellerini atsalar o yer daha da güzelleşir. Kurulacak her ilçenin yüzde 25’inin kadın olması talimatı verildi ve tüm ilçelerimiz de bu talimata uydu. Çok doğru bir karar. Kadının geri planda olduğu partilerin ne halde olduğunu görüyoruz. Biz çok mutluyuz. ‘Kadın kolu olmaz’ diye bir talimatımız var. Genel Başkanımız, ‘Erkek kolu var mı ki kadın kolu olsun?’ diyerek kadın kolu kurulmaması talimatını verdi. Yani İYİ Parti içinde bir kadın kolu yok” dedi.

Yağmur Gülü / Ege Telgraf/Özel Haber