CHP Karabağlar Kulisleri

CHP Genel Merkezi kalesi konumunda olan İzmir için yerel seçim için aday adayları yavaş yavaş sahaya çıkmaya başladı.

CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve diğer parti büyükleri ile kurduğu diyaloglar üzerinden yeniden adaylık istediğini  belirten  başkan Sıtkı Kürüm’ün rakibi bu sefer oldukça  fazla ;

Kulislerde aday adayı olacağı konuşulan ve öne çıkan isimlerden biri Fahri Elmas ,aileden CHP’li olan Elmas, Büyükşehir Belediye ve Konak Belediye Meclis  üyesi olarak görev yaptı. İzmir’de parti tabanında çok sevilen bir isim, her ne kadar adaylığı ile ilgili açıklama yapmasa da, meydanı pek boş bırakmak niyetinde değil. Bu nedenle her gün Karabağlar’da kapı kapı dolaşıyor, vatandaşı dinliyor .

Aday adayı olacağı konuşulan isimlerden  birisi de  Eski İl Başkanı Tacettin Bayır her ne kadar adaylığının olmayacağını söylese de kulislerde adı geçiyor. Güzelbahçe ya da Karabağlar olabilir.

Parti’nin Karabağlar’daki aday adayları arasında gösterilen Avukat Murat Bakan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 397 yılla yargılandığı tarihi davayı sırtlayan isimlerden birisi. Diğer  yandan Bakan'ın Konak İlçesi’nden de aday adayı olabileceği söyleniyor.

Karabağlar için aday adayı olduğunu ifade eden Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Salih Erkek’de Sıtkı Kürüm’le omuz omuza çalışan isimlerden biri ,ancak son zamanlarda aralarına kara kedi girdi. Son dönemlerde Salih Erkek, başkan  Sıtkı Kürüm’ü çok sert bir dille eleştirmeye başladı. Muhtarlarla vatandaşlarla toplantılar yapan Salih Erkek sıkı bir şekilde çalışıyor.

CHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Mutlu Akpınar, bir yandan Konak için çalışmalar yaparken bir yandan da Konak ile bağlantılı mahalleler ve bölgeler üzerinden Karabağlar için çalışıyor.  Akpınar’ın şansını bu ilçe için de zorlayacağı belirtiliyor.

 CHP’de ismi adaylar arasında ön plana çıkan diğer bir isim ise Savaş Akıncı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ilk döneminde CHP Grup Başkanvekilliği görevinde bulunan İl Yönetim Kurulu Üyesi Akıncı’nın adı aday adayları arasında yer alıyor. 

İlçede potansiyel adaylar arasında bulunan isimlerden biride  Kadir Sinan. İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve İzmir Ticaret Odası Meclis üyeliği görevlerine devam eden Sinan’ın parti içinde etkili olması adaylık şansını arttırıyor. Eski Genel Sekreter Önder Sav’a yakınlığı ile bilinen Sinan’ın adı ilçede aday adayları arasında geçiyor.

İlçede adaylığı düşünen isimler arasında BİLSES (Bilimsel Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı) Başkanı Ali İhsan Yıldız da yer alıyor. Milletvekili Erdal Aksünger üzerinden çalışmalara başlayan Yıldız’ın delege seçimlerinde aldığı bazı mahallelerdeki etkinliğini koruyarak ağırlığını ilçe geneline yaymaya çalıştığı ifade ediliyor.

 CHP’de bir dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği yapan Murat Haluk Öncel’in Bayraklı’dan aday adayı olacağı konuşulsa da Karabağlar’da da çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Jeoloji Mühendisi Öncel bir yandan ‘kentsel dönüşüm’ çalışmaları üzerinden Bayraklı’ya hazırlık yaparken bir yandan da Karabağlar için planlar yapıyor.

 

Bu İçerik 6889 Defa Okunmuştur