Çarşamba, 17 Ekim 2012 14:17

Prof. Dr. Özkılıç Ege Üniversitesi’ne veda etti

Paylaş
Bu Habere Oy Ver
(0 Oy verilmiş)

Ege Üniversitesi(EÜ) Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hayal Özkılıç düzenlenen törenle emekliliğe uğurlandı.

Törene, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semih Ötleş, EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya, öğretim üyeleri, öğrenciler ve Prof. Dr. Özkılıç’ın ailesi katıldı. Prof. Dr. Zeynep Burak açılış konuşmasında, Prof. Dr. Hayal Özkılıç’ın özgeçmişi hakkında bilgi vererek, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine büyük katkıları olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Candeğer Yılmaz adına katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semih Ötleş de Ege Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğunu dile getirerek, Prof. Dr. Özkılıç’a emeklilik yaşamında mutluluklar diledi.

Başhekim Prof. Dr. Mehmet Özkahya konuşmasında Prof. Dr. Özkılıç’ın hastaları tarafından çok sevilen bir hekim olduğunu ifade etti. Dekan Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu ise hekimlik mesleğine ve EÜ Tıp Fakültesine yaptığı katkılardan ötürü Prof. Dr. Özkılıç’a teşekkür plaketi verdi.

Törende daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Hayal Özkılıç, katılan herkese zaman ayırdıkları için teşekkür ederken özellikle eşi ve oğluna teşekkür etti. Konuşmaların ardından Nükleer Tıp Anabilim Dalı çalışanları tarafından hazırlanan slayt gösterisi izlendi.İZMİR(Ege Ajans)

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile