Pazartesi, 19 Mart 2012 15:06

MHP Bornova’da Önem kazandı

Paylaş
Bu Habere Oy Ver
(3 Oy verilmiş)
MHP Bornova’da Önem kazandı Bayram Önem

MHP Bornova 10. Olağan İlçe Kongresi’nde mevcut İlçe Başkanı Ünal Kutluhan aday olmadı. Murat Seven ve Bayram Önem’in mavi listesinin başkanlık yarışının sonucunda ise, sandıktan zaferle çıkan isim 197 oy ile Bayram Önem oldu.

Esra KAPAR

MHP Bornova 10. Olağan İlçe Kongresi, MHP İzmir Milletvekili Kenan Tanrıkulu’nun Divan Başkanlığı’nda, İl Başkanı Necat Karataş, Eski İl Başkanı Musavvat Dervişoğlu, İlçe Başkanları ve partililerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede oy kullanılmasına geçilmeden önce konuşan MHP İzmir Milletvekili Kenan Tanrıkulu, kongrelerin ve yaklaşan genel kurultayın önemine dikkat çekerek, her partiye MHP’de olan birlik ve beraberliğin nasip olmayacağını dile getirdi. Ülküdaşların her zaman omuz omuza olduklarını da sözlerine ekleyen Tanrıkulu, “40 yılı aşkın bir süredir Türk siyasi hayatında şan ve şerefle, onurla bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına hizmet ediyor partimiz. Büyük bir sorumluluktur bu. Kongreler bir hizmet yarışıdır. İki arkadaşımız da değerli insanlardır. İlçemize hizmet vereceklerine inancımız tamdır” dedi. 393 delegeden 276 delegenin oy kullandığı MHP Bornova İlçe Kongresinde bir delege yaka kartını da zarfın içine koyduğu için oyu geçersiz sayılırken, 197 oyla Bayram Önem’in mavi listesi başkanlık yarışında ipi göğüsledi.

Yüzde 20 tutmayınca aday olmadım

MHP Bornova İlçe Başkanı Ünal Kutluhan 2012 Genel Seçimlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef olarak gösterdiği yüzde 20 oy kotasını tutturamadıkları için tekrar aday olmayacağını açıklayarak, “Bu kutlu davaya gönül vermiş ülküdaşlarımın cesaretleri, inançları ve kararlılıklarıyla görev yapmış bir ilçe başkanıyım. Genel seçimlerde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin hedef gösterdiği yüzde 20’yi tutturamadığımız için tekrar ilçe başkanlığına aday olmadım. Ancak Genel Başkanımızın davasının ve fikirlerinin yanında olmaya ve yine partim için çalışmaya söz veriyorum” dedi.

“Bornova nakış nakış işlensin”

Kongreye katılan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, kongre salonda kazanan her kim olursa olsun istediği tek bir şeyin olduğunu dile getirerek başkan adaylarına seslendi. Bornova ile yapılması gereken tek bir şeyin olduğunu ifade eden Karataş, “Başkan olacak arkadaşın Atatürk Mahallesi’nden Pınarbaşı’na, Çamdibi’nden Altındağ’a kadar tüm Bornova’yı kucaklayan bir ilçe yönetimi olacağına inanıyorum. Bu kongreden çıkacak yönetim Bornova’yı nakış nakış işlesin. Bu konuda ne yapmak gerekiyorsa biz İl Teşkilatı olarak Bornova’nın arkasında olacağız” dedi.

1975’den beri çizgimi bozmadım

Başkanlık yarışını kazanan MHP Bornova Yeni İlçe Başkanı Bayram Önem, 1975 yılında İzmir’e gelmesiyle başladığı siyaset hayatında çizgisini hiç bozmadan elinden geldiği kadar teşkilatta görev aldığını belirtti. “Yalnızca Yönetim Kurulum ile değil tüm ülküdaşlarım ile birlikte çalışarak başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Türk-İslam Ülküsü’nü kalplere yerleştirmek için gönüldaşlık hareketini Bornova’da başlatacağız. Üniversiteler ile çalışmalarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşları ile çalışmalarımızı bütünleştireceğiz” diyen Yeni Başkan Önem, ilk hedef olarak 2014 yerel seçimlerinde 3 hilalli MHP bayrağını Bornova’ya dikmek olarak gösterdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile