Pazar, 23 Eylül 2012 13:01

Süt kuzusu kampanyası evlere ulaştı

Paylaş
Bu Habere Oy Ver
(0 Oy verilmiş)

 İZMİR (İHA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 0-5 yaş grubundaki çocukların yararlanması amacıyla başlattığı ‘Süt Kuzusu’ ismini taşıyan yeni süt dağıtım kampanyası evlere ulaştı. 32 dağıtım aracı kentin dört bir yanına dağıldı. Sütler, tespit edilen dar gelirli vatandaşların evlerine görevli personel tarafından tutanakla birlikte teslim edildi. 0-5 yaş arasındaki çocukların her biri için 4’er litre verildi. Anneler, çocuklarının bol süt içerek daha iyi beslenmesini sağlayacak proje nedeniyle başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere tüm yetkililere teşekkürlerini dile getirdi.

15 günde bir 4 litre

Muhtarlar aracılığıyla 0-5 yaş grubunda çocuğu bulunan belirlenen gelir düzeyi düşük aileleri tespit eden proje yetkilileri, 46 bin haneye ulaşacak. Projeyle her çocuk, haftada 2 litre UHT süt içecek. Büyükşehir Belediyesi’nin, Tire Süt Kooperatifi işbirliğiyle gerçekleştirdiği projeyle, okulların yarıyıl tatiline gireceği 21 Aralık 2012 tarihine kadar toplam 1 milyon 288 bin adet 1’er litrelik UHT süt dağıtılması planlanıyor. Proje kapsamında, Büyükşehir Belediyesi’nin personeli eşliğindeki 32 araç Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menderes, Narlıdere, Torbalı ve Urla ilçelerindeki toplam 166 mahalledeki çocuklara süt dağıtacak. Dağıtım, 15 günde bir 4’er litre olarak planlandı. Geçtiğimiz yıla kadar uygulanan “Okul Sütü” projesi kapsamında her çocuğa haftalık 1,2 litre süt dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni kampanya ile bu miktarı haftada iki litreye çıkarmış oldu.

Evde olmayanlara not bırakılıyor

Görevlilerin süt paketlerini teslim etmek üzere gittiği evlerde kimsenin bulunmaması durumunda ise üzerinde irtibat numaralarının bulunduğu bilgi notları bırakılıyor. Ev sahibinin bırakılan numarayı arayarak evde bulunacağı gün ve saati bildirmesi durumunda ekipler tekrar giderek, sütleri hak sahiplerine teslim ediyor.

Yorumlar  

 
0 #3 ayfer d-m-Y H:i
ben iki aydır alamıyom kızım 3 yaşında hem veriyolar hem kesiyolar göstermelik miş evi arabası olanlara herşey geliyo
 
 
+1 #2 elif d-m-Y H:i
iyi günler benimde iki tane kızım var biri daha 1 yaşında ama banada hiç süt gelmedi bi yerlere başvurmak mı gerekiyor bilgiverirseniz sevinirim teşekkürler.
 
 
0 #1 hakan d-m-Y H:i
iyi gunler ben camdıbın de oturuyorum be evım kıra ve 2 cocugum var bırı 5 bırı 2 yasında acaba bıze neden sut gelmıyor merak edıyorum kendı evı olan uakınlarım var ve durumlarıda ıyı bu nasıl bır adalet yetkılılere soruyorum tesekkurler.
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile