İnşaatta etekle çalışıyorlar! İnşaatta etekle çalışıyorlar!
İngiltere’de oldukça ilginç bir olay yaşandı. Yeni karar gereği inşaatlarda şort giyilmesi yasaklanınca işçiler yasağı başka bir şekilde geçti. Etek giyip işe gelen işçiler... İnşaatta etekle çalışıyorlar!

İngiltere’de oldukça ilginç bir olay yaşandı. Yeni karar gereği inşaatlarda şort giyilmesi yasaklanınca işçiler yasağı başka bir şekilde geçti. Etek giyip işe gelen işçiler renkli görüntüler ortaya çıkardı.

ingilterede-insaat-iscileri-etek-giyiyor3

Yasada açık bulunca etek ile işe geldiler

Güvenlik kuralları gereğince şort giymenin yasak olduğunu öğrenen işçiler, cinsiyet eşitliği yönetmeliğindeki bir maddeye dayanarak işe etek ile gelmeye başladı. Eşlerinin gardıroplarından aldıkları kıyafetler ile çalışmaya gelen işçileri görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

ingilterede-insaat-iscileri-etek-giyiyor2

“20 yıldır böyle bir şey görmedim”

45 yaşındaki Bearded Simon Miles, 20 yıldır bu işi yaptığını ve daha önce böyle bir şey duymadığını söylerken, “Pazartesi günü çalışmaya başladım ve bacaklarımı kapatmam gerektiği söylendi” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

29 yaşındaki vücut geliştirmeci Adam Houdoire, leopar desenli elbisesi için, “Onu seviyorum, bana özgürlük veriyor” dedi.

Kaynak: A24