İşte AK Parti’nin 5 yeni ilçe başkanı İşte AK Parti’nin 5 yeni ilçe başkanı
AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nda kongre süreci tüm hızıyla sürerken, 5 ilçede daha yeni başkanlar belli oldu.   İl Başkanı Aydın Şengül’ün göreve gelmesiyle... İşte AK Parti’nin 5 yeni ilçe başkanı

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nda kongre süreci tüm hızıyla sürerken, 5 ilçede daha yeni başkanlar belli oldu.

 

İl Başkanı Aydın Şengül’ün göreve gelmesiyle birlikte hareketli günler yaşanan Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Teşkilatı bünyesinde değişim rüzgarı devam ediyor. Ay sonuna kadar ilçe kongreleri tamamlanacak partinin İzmir teşkilatında Ankara’da bugün gerçkeleşen zirvenin ardıdnan beş ilçe başkanının daha ismi belirlendi.

 

AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan istişare trafiğinin ardından Balçova, Gaziemir, Konak, Güzelbahçe ve Çeşme ilçelerinin kongreye girecek başkan adayları belli oldu. Çok sayıda adayın telaffuz edildiği Konak’ta belediye meclis üyesi Sait Başdaş başkanlık görevine getirilirken, Gaziemir’de başkanlık makamı İl Başkan Yardımcısı Nazmi Yılmaz’a emanet edildi.

 

25 Mart tarihinde seçime gidilecek Balçova ilçesinde de teşkilat Başkan Evrim Özen ile yola devam dedi. Sürecin merakla beklendiği Çeşme ilçesinde ise koltuk partinin Gençlik Kolları Başkanı İlter Etike’ye emanet edildi. Ankara’dan gelen son habere göre, Güzelbahçe’de ise Burcu Dereci yeni ilçe başkanı olarak atandı.

 

(Erman Şentürk/Özel Haber)