İYİ Parti İzmir’de gözler Meral Akşener’de! (Özel Haber) İYİ Parti İzmir’de gözler Meral Akşener’de! (Özel Haber)
Kongrelerin büyük bir kısmını tamamlayan İYİ Parti İzmir’de Genel Başkan Meral Akşener bekleniyor. İl ve ilçelerde de karşılama çalışmaları hız kazandı İYİ Parti İzmir’de... İYİ Parti İzmir’de gözler Meral Akşener’de! (Özel Haber)

Kongrelerin büyük bir kısmını tamamlayan İYİ Parti İzmir’de Genel Başkan Meral Akşener bekleniyor. İl ve ilçelerde de karşılama çalışmaları hız kazandı

İYİ Parti İzmir’de kongrelerin büyük bir çoğunluğu tamamlandı. Bugün Karşıyaka’da yapılacak olan 1. Olağan Kongre’nin ardından seçim sürecine ara verecek olan İYİ Parti İzmir’de gözler hafta sonu şehre gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çevrildi. Akşener’in İzmir’de gerçekleştireceği program yavaş yavaş netlik kazandı.

İYİ Parti İzmir’de kongre ye gidecek son ilçe Karşıyaka’da İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, çalışmalarını Ege Telgraf’a anlattı. ‘Ete ve kemiğe büründük, İYİ bir halk hareketi başlıyor’ diye belirten Yıldırım, “Karşıyaka’da insanların bezginliği ve bıkkınlığı vardı. Biz partimizle beraber Karşıyaka’da da umut olacağız. Bugün İYİ Parti’nin iyi insanları, iyi bir şekilde kongre yapacağız. Şu anda 2 binin üzerinde potansiyel üyemiz var. Üye kaydı aldığımız isimler de var. Henüz resmi onayları gelmedi. Oy kullanacak 224 delegemiz var. Bizim gündemimiz kongre değil, kongremiz bitip gidecek. Esas gündemimiz Genel Başkanımızın İzmir’e gelmesi. Çok büyük teveccüh ederek ilk önce Karşıyaka’ya gelmeyi layık gördüler. Zübeyde Ana’mıza gidip saygı ve şükranlarımızı sunacağız daha sonra da Karşıyaka Çarşı’da gezeceğiz. Gezimizin ardından İl Başkanlığı binamızın açılışına gideceğiz. Genel Başkanımızın gelişi bize güç verecek ve yolumuza ışık tutacak” dedi.

SOKAKLAR SÜSLENECEK

İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Murat Karacan ise, “Genel Başkanımızın gelişi şerefine verilecek yemeğe katılacak arkadaşlarımızın isimleri belli. 100’ün üzerinde arkadaşımızla katılacağız. Onun dışında sürekli Genel Başkanımızın gelişini duyurup vatandaşlarımızı il binamızın açılışına davet ediyoruz. Cadde ve sokakları pankartlarla süsleyeceğiz. Bilboartlarımız zaten hazır. Ben inanıyorum ki çok ciddi bir kalabalıkla karşılaşacağız. Genel Başkanımızın gelişi ile kucaklaşma çalışmalarını hızlandıracağız ama şu an önceliğimiz Meral Hanım’ın İzmir’e gelmesi. Hemen akabinde STK’larla birlikte sahaya ineceğiz” diye konuştu.

‘HOŞ GELDİN’ DİYECEKLER

İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Levent Görür, Selçuk İyi Parti’de seçilen ilk ilçe Başkanı oldu. Kongrede ayrıca Selçuk MHP’nin ilk kurucu başkanı olan Recep Kara da İYİ Parti rozetini takarak İYİ Parti saflarına katıldı. İYİ Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür, “Ülkenin kötü giden kaderini değiştirmeye talibiz. Selçuk’ta Belediye Başkanlığını kazanacağız” dedi. Görür, hafta sonu İzmir’e gelecek olan Akşener’i karşılamak için çalışmalarını sürdürdüklerinin de vurgusunu yaptı.

Kongreyi tamamlayarak mazbatasını aldığının bilgisini veren İYİ Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Nurdan Ermin, “Kongremize büyük bir ilgi vardı, özellikle kadınların ilgisi çoktu. ‘Bu bir kadın hareketi’ diyerek bende bu ilgiden çok memnun oldum. Kayıtlı üye sayısını az tuttuk 42 oy bekleniyordu, 49 oy kullanıldı. Güzelbahçe, çağdaş insanların yaşadığı bir yer. Ülkemizi nasıl daha iyi bir konumda olması gerektiğini düşünerek çalışmalarımızı da o doğrultuda yapacağız. Herkes partimize çok büyük sempati duyuyor. İyi insanlar İYİ Parti’de toplanıyor. Genel Başkanımız için bir organizasyon düzenlemek istiyoruz. Zaten il başkanlığımızın da çok güzel bir programı var. Bizler de en güzel karşılamayı yapmak için çalışıyoruz. Kadın Genel Başkanımıza kadınlarla birlikte güzel bir ‘Hoş geldin’ diyeceğiz” dedi.

‘YOLLARIMIZ AYRILDI’

Kongre öncesinde İYİ Parti Güzelbahçe İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Aşman ile aralarında çıkan uyuşmazlığın ardından yollarını ayırdıklarının da bilgisini veren Ermin, “O arkadaşımızın başka bir çalışma isteği vardı. Kongreden sonra ayrıldı. Biz yine 21 asil, 21 yedek üye ile çalışmalarımıza son sürat bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Ege Telgraf/Özel Haber