“İYİ Parti’nin çok ciddi şansı var”(Özel haber)  “İYİ Parti’nin çok ciddi şansı var”(Özel haber)
24 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından İYİ Parti’de gözler yerel seçimlere çevrildi. Bu kez seçimlere çok büyük bir iddia ile hazırlandıklarını belirten İYİ Parti İzmir...  “İYİ Parti’nin çok ciddi şansı var”(Özel haber)

24 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından İYİ Parti’de gözler yerel seçimlere çevrildi. Bu kez seçimlere çok büyük bir iddia ile hazırlandıklarını belirten İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, önümüzdeki hafta Ankara’da yapılacak üç günlük bir kampla yol haritalarını belirleyeceklerini açıkladı.

Seçimlere bir an önce başlamanın önemini vurgulayan Ükünç, “20-22 Temmuz tarihleri arasında üç günlük bir kamp yapacağız. Bu kampa, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, Kurucular Kurulu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının da katılacak. Kampımızda, geçtiğimiz 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri hakkında bir istişare yapılacak; yerel seçimlerle alakalı da izlememiz gereken yol haritamız belirlenecek.  Yerel seçimlerde nasıl bir çalışma yapacağımız, seçime katılmak isteyen ilçe başkanlarının hangi tarihlere kadar istifa etmesi gerektiği gibi konuları bu sürede aydınlatacağız diye düşünüyorum” dedi.

“Daha ‘İYİ’ çalışıp yereli kazanacağız” (Özel Haber)

30 TEMMUZ ÖNERİSİ

Geçtiğimiz genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerin de erken bir tarihe alınmasının mümkün olduğunu dile getiren Başkan Ükünç, “Yine aynı olayı gerçekleştirilebilir ve hatta bu tarih çok daha erken olabilir. Aynı duruma düşmemek için çalışmalara bir an önce başlamak şart. Geçtiğimiz hafta ilçe başkanlarımı toplayarak bir değerlendirme toplantısı yaptım. Her başkanımdan seçimle ilgili bir rapor alarak kendi yazdığım raporla birleştirdim. Bu hazırladığım raporu da Genel Merkez’e yollayacağım. Yerel seçimlerle alakalı da bir an önce çalışmalara başlanılması gerektiği taraftarıyım. Aday olmayı düşünen ilçe başkanları veya teşkilattan aday olmayı düşünüp aktif görev alan kim varsa bir an önce istifa edip koltuklarını boşaltsınlar ki biz de bir an önce teşkilatımızı kuralım. Bu konular seçime 5 kala olduğu zaman çok büyük sıkıntılar oluyor. Ben de Ankara’ya Genel Merkez’e gittiğimde bu konuyu gündeme getireceğim. Örneğin; bu tarih 30 Temmuz olarak belirlenebilir” ifadelerini kullandı.

‘CİDDİ ŞANSIMIZ VAR’

Yerel seçimlerde İYİ Parti’nin çok büyük bir iddia ile katılacağının da altını çizen İYİ Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, “Ben İzmir’de İYİ Parti’nin belediye seçimlerinde çok şanslı olduğunu düşünüyorum. AK Parti’nin efsanevi belediyecilik anlayışının yerle bir olduğu noktadayız. Kendi belediye başkanları başarısız olduğu için görevden alan bir zihniyet var onlarda. CHP’nin belediyeciliği ile alakalı ise İzmirliler’in ve parti üyelerinin de şikayetleri oluyor. Böyle bir boşluk varken doğru adaylar çıkarıldığında İYİ Parti’nin çok ciddi şansı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Ege Telgraf/Özel Haber