“İzmir potansiyeli yüksek bir şehir” “İzmir potansiyeli yüksek bir şehir”
Merhum işadamı Vehbi Koç tarafından kurulan ve 1967’den bu yana başarılı ve maddi olanakları kısıtlı gençleri destekleyen Türk  Eğitim Vakfı, eğitime desteği yaygınlaştırma hedefiyle... “İzmir potansiyeli yüksek bir şehir”

Merhum işadamı Vehbi Koç tarafından kurulan ve 1967’den bu yana başarılı ve maddi olanakları kısıtlı gençleri destekleyen Türk  Eğitim Vakfı, eğitime desteği yaygınlaştırma hedefiyle ziyaretlerine devam ediyor. ‘50. Yıl Şube Umut Ziyaretleri’ başlığı altında düzenlenen saha ziyaretlerinin altıncı adresi İzmir oldu. TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan İğnebekçili, TEV Yönetim Kurulu Üyesi Bengü Mısırlıoğlu, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV bursiyerleri ve İzmirli bağışçılar ile eğitim dostu iş ve sanayi dünyasının tanınmış isimleri bir araya geldi.

Başkan Rona Yırcalı, “İzmir şubemiz faaliyete başladığından bu yana toplamda 214 hibe ve vasiyet bağışçımız aydınlık yarınlara destek verdi. Hayırsever bağışçılarımıza bir kez daha minnetlerimi sunuyorum” dedi. Saha ziyaretleriyle eğitim için daha çok insanın seferber olmasını sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Yırcalı, sözlerine şöyle devam etti: “İzmir bizim için son derece önemli, potansiyeli yüksek bir şehir. Şubemizin geçmişine baktığımız zaman 46 yıldır bu dinamiğin içinde büyük başarılara imza atmış olduğunu görüyoruz. İzmir’de yakaladığımız başarının büyüyerek devam etmesini arzu ediyoruz.” İzmir’in yerel ve idari yöneticilerinden TEV’in eğitim faaliyetlerine destek çağrısında bulunan Yırcalı, “Başarılı ve öğrenmeye kendini adayan gençlerimizin eğitimine destek olarak onlara yeni ufukların kapılarını aralayabilmek için elbirliği ile daha çalışmamız gerekiyor” dedi.

 

İbrahim Koçbaş

 

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.