‘İzmir’in vicdanında şimdi İYİ Parti var!’  ‘İzmir’in vicdanında şimdi İYİ Parti var!’
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İzmir’e geldi. Genel Başkan Akşener’in programı hakkında bilgilendirdi, önemli mesajlar verdi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat...  ‘İzmir’in vicdanında şimdi İYİ Parti var!’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İzmir’e geldi. Genel Başkan Akşener’in programı hakkında bilgilendirdi, önemli mesajlar verdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in cumartesi günü İzmir’de gerçekleştireceği programın detaylarını anlatmak için partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, İzmir’in siyaset hayatında önemli bir beşik olduğu vurgusunu yapan Dervişoğlu, ‘Kimi salladıysa o iktidara gelir’ dedi. Dervişoğlu, “İzmir’in vicdanında şimdi İYİ Parti var. İYİ Parti İzmir’e iyi gelecek. İzmir de İYİ Parti’ye şans getirecek. Meral Akşener’in geldiği gün İzmir bir işaret fişeği patlatacaktır. İzmir kaç kişiyi alırsa o kadar kişi bekliyoruz. Yaptığımız kamuoyu araştırmaları var. İzmir’de birinci parti olacağız ” diye konuştu.

Partisinin tüm seçimlere girmeye hak kazandığı vurgusunu yapan Dervişoğlu, “Şekil şartının yerine getirilmesi açısından kongrelerin tamamlanmasına ihtiyaç vardı. YSK, İYİ Parti’nin önüne bazı zorluklar çıkarmak üzere adımlar atıyordu. Geçmiş dönemde bazı partilere tanınan hakların bize tanınmayacağına dair emareler gördük ki kongrelerimizi tamamlama ihtiyacı hissettik. Artık hiçbir mazeretleri kalmamıştır. İYİ Parti artık şart ne olursa olsun mahalli ve genel seçime girmeye hazırdır. İYİ Parti’yi seçime sokamayacaklar, onlara sorarsanız. Güçleri yetiyorsa engellemeye çalışsınlar görelim bakalım” dedi.

‘GURUR DUYUYORUZ’

Ülkenin şu anda zor günlerden geçtiğini belirten Dervişoğlı, yıllardır kutuplaşma politikaları izlenildiğini söyledi. Türkiye’nin bir rahatlama ihtiyacı olduğunu da belirten Dervişoğlu, “Biz Türkiye’ye iyi geldik. Genel Başkanımız 35 ile ziyareti tamamlamış olacak. Allah nasip ederse 17’sinde İzmir’de olacağız. Türkiye’yi dolaşmaya ve her yerde İYİ Parti’yi anlatmaya devam edeceğiz. Bu ülke ayrışmak ve farklılaşmaktan yoruldu. İYİ Parti’yi biz kurmadık, millet kurdu. İzmir’de de bunun izlerini görüyoruz. İzmir halkının İYİ Parti’ye sahip çıktığını görüyor ve gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘ŞATODAN TAKİP’

İktidar partisinin ‘İYİ Parti’ ismini kullanmaktan kaçındığı sorusuna da cevap veren Dervişoğlu, “Saray bir koalisyon kurdu. Sarayın ortağı, diğer ortağı adına sürekli açıklamalar yapıyor. Biz saraydan görülmüyoruz ama şatodan takip ediliyoruz” dedi.

Açıklamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zamanlarında ittifak yapmaya alışkın olduğunu ileri sürerek devam eden Dervişoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Onların yaptığı ittifakı tanımlıyorum. Ak trollerle bizim eski partimizin mensupları o alanda ilk ittifakı kurmuşlar. Söylediğimiz lafın arkasındayız. ‘Aldatıldık, kandırıldık’ demekle olmuyor. Devlet adamıysanız, ehliyet sahibi olup aldatılmayacaksınız. Doğruları söylememiz onları biraz hırçınlaştırıyor. Biz sakiniz, onlar niye hırçınlaşıyor.”

Yağmur Gülü / Ege Telgraf