İzmirli Romanlar’dan Aydın Şengül’e teşekkür (Özel Haber) İzmirli Romanlar’dan Aydın Şengül’e teşekkür (Özel Haber)
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Romanlar Buluşması’na katılan İzmirli Roman Dernekleri ve Federasyon üyeleri, AK... İzmirli Romanlar’dan Aydın Şengül’e teşekkür (Özel Haber)

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Romanlar Buluşması’na katılan İzmirli Roman Dernekleri ve Federasyon üyeleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaretten ötürü çok memnun kaldığını belirten İl Başkanı Aydın Şengül, “Ben siyasi hayatım boyunca birçok çalışmalara katıldım. Yorulduk, sıkıldık ama ne zaman Roman kardeşlerimizin olduğu bölgelere gitsek bütün sıkıntılarımızı attık ve çok keyiflendik. Biz Romanlardan büyük sıkıntılar ve dertler olmasına rağmen hayata gülen yüzlerle bakmayı, yürekten davranmayı öğrendik” dedi.

‘SORUMLULUĞUMUZ’

Tarih boyunca Romanlardan önemli dersler aldıklarının da altını çizen Başkan Şengül, “Bizim liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da sizi kalpten sevdi, size yüreğini açtı. El ele verirsek birçok şeyi beraber aşabiliriz. Bizim hiçbir hesabımız yok. Bizim kapımızı çalan herkesin derdine derman olmak, sorunlarına çözüm üretmek görevimiz.  Bundan sonra sizin gibi değerli kardeşlerimizin çocuklarını eğitim alanına katmak ve toplumun her kesiminde beraber olmak için çalışacağız. Roman milletvekilimiz, valimiz olsun, iş adamlarımız olsun istiyoruz” diye konuştu. Ziyarette konuşan İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Adnan Yılmaz da, “Önemli olan sorumluluk ve sorumluluğun bilincinde olmak. Biz sizler için çalışıyoruz ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

İZMİR’İN FARKI

Ankara’ya gitmeleri konusunda yardım ve desteklerinden ötürü başta İl Başkanı Aydın Şengül ve Yılmaz’a romanlar adına teşekkür eden Roman Dernekleri Federasyonu Platformu Başkanı Cemal Bekle de, Ankara’da İzmir’in farkını ortaya koyduklarını vurguladı. Bekle,  “Romanlar bugüne kadar yoksulluk denilince ilk akla gelen kesimdi. Bunu değiştirmek için yola çıktık. İzmir’in Roman hareketindeki farkındalığını bizler gördük, herkese de gösterdik. Biz birlik ve beraberlikle güçlenerek ailelerimizi büyüterek yeni başarılara da imza atacağız” dedi.

Yağmur Gülü /Ege Telgraf/ Özel Haber