Kemeraltı’nı havalimanında keşfedecekler Kemeraltı’nı havalimanında keşfedecekler
İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), TAV Havalimanları, Tarihi Kemeraltı İnş. Yat. ve Tic. A.Ş (TARKEM) işbirliği ve Arkas Holding’in katkılarıyla gerçekleştirilen “Kemeraltı’nı Keşfet” Fotoğraf... Kemeraltı’nı havalimanında keşfedecekler

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), TAV Havalimanları, Tarihi Kemeraltı İnş. Yat. ve Tic. A.Ş (TARKEM) işbirliği ve Arkas Holding’in katkılarıyla gerçekleştirilen “Kemeraltı’nı Keşfet” Fotoğraf Sergisi, Adnan Menderes Havalimanı’nın kültür-sanat platformu TAV Galeri İzmir’de sanatseverlerle buluştu.

Sergi, İzmir’in en önemli kent değerlerinden biri olan Kadifekale- Basmane – Konak üçgeni arasında kalan 270 hektarlık Tarihi Kemeraltı Yenileme Alanını içeren 54 eserden oluşuyor. Sergide Atilla Özdemir, Ahmet Turan Menekay, A. Beyhan Özdemir, Celal Erdem, Cemil Akyüz, Cumhur Alpdoğan, Fatoş Kalınkaya, François Nadeau, Gabriel Brau, Giulio Veggi, İstvan Kerekes, Levent Çanakkalelioğlu, Meliha Aladağ, Nicholas M. J. Berlingieri, Nilgün Özdemir, Özlem Koşar, Resul Parmaklı, Süleyman Bilgen, Virgillio Bardossi, Wojtek Laski, Yusuf Tuvi olmak üzere yerli ve yabancı 21 fotoğraf sanatçısının fotoğrafları yer alıyor. Serginin açılış töreninde konuşan TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Samim Sivri, “İFOD, TAV Havalimanları, TARKEM işbirliği ve Arkas Holding’in katkıları ile gerçekleştirilen bu sergi ile eski kentin göz kamaştırıcı güzelliğinin tanıtımı Havalimanından başlamış olacak. İzmir’in önemli kurum ve kuruluşlarının bir araya gelerek bölgeye olan farkındalığı arttıracak olan çalışmalarda aktif olarak rol almaya başlamaları memnuniyet verici. Bu işbirliklerinin artarak devam etmesini diliyoruz” dedi.