Mahalle ayakta korku kapıda! Mahalle ayakta korku kapıda!
Evlerinin yakınındaki baz istasyonu mahallelinin korkulu rüyası oldu. Aynı apartmanda 1 kişi kanserden hayatını kaybetti, 3 kişi de aynı amansız hastalığa yakalandı.    ... Mahalle ayakta korku kapıda!

Evlerinin yakınındaki baz istasyonu mahallelinin korkulu rüyası oldu. Aynı apartmanda 1 kişi kanserden hayatını kaybetti, 3 kişi de aynı amansız hastalığa yakalandı.

 

 

 

Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yaklaşık dört yıl önce kurulan baz istasyonunu defalarca şikayet eden vatandaşlar sonuç alamadı. Son olarak tramvay çalışmaları sonrası evlerine biraz daha yakınlaşan baz istasyonu, semt sakinlerini korkulu rüyası oldu. Aynı binada ve mahallede art arda yaşanan kanser vakaları da tedirginliği artırırken, “Sebebi baz istasyonu mu yoksa tesadüf mü?” sorusu kabusa dönüştü.

Aynı apartmanda 1 kişini hayatını kanserden kaybettiğini, 3 kişinin kansere yakalandığını ve mahalleden de yine 2 kişinin bu hastalıkla mücadele ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Baz istasyonu artık kaldırılsın” dedi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü’nden zararlı olmadığına dair yanıt aldıklarını belirten semt sakinleri, “Dava açtık, dilekçe yazdık. Sesimizi duyan yok” dedi.

Eda Ebru Naneci ( Özel Haber )