Mehmetçik ve denizlerimiz için yüzdü Mehmetçik ve denizlerimiz için yüzdü
Cebelitarık Boğazı, Manş Denizi ve Pasifik Okyanusu’ndaki Santa Catalina Adası’ndan Los Angeles arasındaki 35 kilometrelik Catalina parkurunu yüzerek geçen İzmirli iş adamı ve açık... Mehmetçik ve denizlerimiz için yüzdü

Cebelitarık Boğazı, Manş Denizi ve Pasifik Okyanusu’ndaki Santa Catalina Adası’ndan Los Angeles arasındaki 35 kilometrelik Catalina parkurunu yüzerek geçen İzmirli iş adamı ve açık deniz yüzücüsü Emre Erdoğan, önceki günde deniz kirliliğine dikkat çekmek ve Afrin Harekatı’nda vatanı için mücadele eden Mehmetçiğe destek olmak amacıyla Çeşme Ilıca Plajı’ndan 13 kilometre mesafedeki Eşek Adası’na 3 saat 11 dakikada yüzdü.

Arkas Spor’u temsil eden ve ‘Ultra Maraton’ kategorisinde dünyada ilk on içinde bulunan Emre Erdoğan, ülke olarak birlik beraberlik içinde olunması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, herkesin Mehmetçiğe destek olmak için bir katkı sağlaması gerektiğini belirtirken, “Allah yar ve yardımcınız olsun. Her kulaç sizin olsun. Sizler olmasanız buralarda rahat rahat yüzemeyiz, denizlerimizi temizleyemez ülkemizi dünyada temsil edemeyiz. Sizler bizim şanımızsınız” dedi.

Uluslar arası sporcu Emre Erdoğan’ın Çeşme yüzüşünde Türkiye Yüzme Federasyonu Hakemi Mustafa Tercan, yarış tıbbi sorumlusu Dr. Uluç Serim, Cankurtaran Doğan Güngör, eşi Gizem Dursunoğlu Erdoğan ve babası Nejat Erdoğan, başarılı sporcunun yanında olan isimlerdi. 13 kilometrelik yüzüşte kendisini fazla zorlamadığının altını çizen Emre Erdoğan, deniz kirliliğine dikkat çekti. Erdoğan, “Vatanın toprağı kadar denizleri de altın değerinden. Dünyanın dört bir yanına gittim bizim denizlerimiz gibi güzeli yok. Cennet gibi denizlere sahibiz. Denizlerimizi korumak vatanı korumaktır” diye konuştu.

Mesut Varlık/Ege Telgraf