Motorola Moto G6 Plus Geekbench’te göründü Motorola Moto G6 Plus Geekbench’te göründü
Çinli Lenovo’nun alt markası olan Motorola yeni telefon serisine hummalı bir biçimde çalışıyor. Önümüzdeki aylarda duyurulması beklenen Moto G6 ailesinin yeni üyeleri sırayla yüzlerini gösteriyor. Resmi bir açıklama... Motorola Moto G6 Plus Geekbench’te göründü

Çinli Lenovo’nun alt markası olan Motorola yeni telefon serisine hummalı bir biçimde çalışıyor. Önümüzdeki aylarda duyurulması beklenen Moto G6 ailesinin yeni üyeleri sırayla yüzlerini gösteriyor. Resmi bir açıklama olmasa da Motorola Moto G6 Plus modeli Geekbench testlerinde yüzünü gösterdi. Daha önce G6 ailesi ile ilgili G6, G6 Plus ve G6 Play modellerinin detayları sızmıştı. Şimdi de ailenin G6 Plus modeline ait Geekbench testinin sonuçları sızdı.

Motorola Moto G6 Plus Geekbench sonuçları

Sektörün en önemli testlerinden biri olan Geekbench’e göre Moto G6 Plus, Snapdragon 660 işlemci seti ile gelecek. Bu çipset 2.21 GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe sahip. Testlere göre telefonda 4 GB RAM olduğu görülürken muhtemelen Android Oreo 8.0 işletim sistemi ile donatılmış olması bekleniyor. Telefonun tekli çekirdek testinde 866  puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 4123 puan alduğu görülüyor.

Motorola Moto G6 Plus diğer özellikleri

Bu modelin daha önce sızan teknik verilerinde de farklılıklar oldu. Buna göre Motorola Moto G6 Plus 18: 9 ekran oranına sahip 5,93 inç Full HD ekran ile gelecek. Ayrıca beklentiler telefonun arka yüzünde çift kamera bulunacağı yönünde. Parmak izi sensörünün telefonun ön yüzünde olması beklenirken pil gücünün ise 3200 mAh olacağı düşünülüyor.