Eğitim vazgeçilemeyecek ve hiç kimseye devredilemeyecek kadar önemli bir hak. Bu hakkı almak için binlerce öğrencimiz geçtiğimiz hafta başında okullarına koştu. Tabii arkalarında da...

Eğitim vazgeçilemeyecek ve hiç kimseye devredilemeyecek kadar önemli bir hak.

Bu hakkı almak için binlerce öğrencimiz geçtiğimiz hafta başında okullarına koştu.

Tabii arkalarında da aileleri…

Yeni başlayanlar için farklı bir dünya okul, çocukluğumuzdan biliyoruz bu dünyayı. Kalpler kıpır kıpır. Korkan, çekinen, heyecanlanan da var çocukların arasında, sevinçle kalabalığın arasına karışanlar da…

Sınıflar…

Kalem ve silgi kokan, sıra gıcırtıları ve kulakları sağır eden çocuk haykırışlarıyla dolan sınıflar…

O havayı düşünüyorum şimdi, hatta burnuma kokusu ve gözümün önüne ilkokul anılarım geliyor.

Zamanımızın tebeşirle yazılan karatahtaları olmasa da şimdi biliyorum aynıdır sınıflar… Biz siyah beyaz önlüklerle yaşadık o günleri şimdiki çocuklar renkli yaşıyorlar…

Yeni eğitim ve öğretim yılı hepsine ve hepimize hayırlı uğurlu olsun…

***

TEOG da kalktı…

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın talimatıyla tantanalı bir süreç ortadan kaldırıldı.

İyi mi oldu, bence evet.

Çocuklarımız ders bilgisinin ve okul-sınıf disiplinin dışında farklı bir yarışa giriyordu. Eğitimden önce ezbere sevk eden TEOG hazırlıkları öğrencileri okulun dışına itiyordu.

Özel dershaneler, ücretli kurslar ve yarış haline dönen deneme sınavları bitti çok şükür. Çocuklar gereksiz yarıştan ve aileler de maddi zarardan kurtuldu.

Pekiyi, şimdi nasıl bir yol izlenecek?

Bugün itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı yeni yöntem için hazırlıklarını tamamladı. Yakında daha geniş bir şekilde konuşulacak ve Türk Gençliğinin yeni lise süreci belli olacak. Hep birlikte göreceğiz!

***

Okullarımız gerçekten en önemli milli kurumlarımızdır. Türk Milletinin geleceğinin yani yeni nesillerinin yetiştirildiği kurumlar.

Bu kurumların birçok şeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Okul yönetimleri ve Okul Aile Birlikleri ellerinden geldiği ölçüde bu ihtiyaçları karşılamak için çalışıyorlar ama yetmiyor.

Temiz olmalı okullarımız, yaşam standartlarımıza uygun ve huzur veren alanlar olmalı. Bu yüzden bizlerin desteklerine çok ihtiyaçları var okullarımızın.

Okullarımıza imece usulü sahip çıkabiliriz. Neden olmasın?

Hepimizin elinden bir şeyler gelebilir, eğitime bir destek de bizler verelim olmaz mı?

Okullarımıza yapacağımız bir ziyaret, inanın çok şeyi değiştirecektir…

İyi pazarlar

 

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.