Özgener’den Kemeraltı önerisi Özgener’den Kemeraltı önerisi
İZTO Başkan Adayı Mahmut Özgener, yaklaşık 5 saat boyunca Kemeraltı esnafını dolaşarak sorunları hakkında bilgi aldı. Özgener’e ziyareti sırasında Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit... Özgener’den Kemeraltı önerisi

İZTO Başkan Adayı Mahmut Özgener, yaklaşık 5 saat boyunca Kemeraltı esnafını dolaşarak sorunları hakkında bilgi aldı. Özgener’e ziyareti sırasında Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya, İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeleri Mert Pala ve Adil Özyiğit de eşlik etti. Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) tarafından restore edilerek Kültür ve Gençlik Merkezi olarak kullanılacak Portekiz Sinagogu ile TARKEM tarafından cazibe merkezi haline getirilen Abacıoğlu Hanı’nın bölgeye örnek olduğunu belirten Özgener, bu değişimin Çarşı’ya yayılması gerektiğini vurguladı. Ziyaret boyunca esnafımızın 24 saat yaşayan bir Çarşı talebinde bulunduğunu söyleyen Özgener, “Bu, çoğu zaman dillendirilen bir konu ama bugüne kadar çeşitli nedenlerle hayata geçirilemedi. İnşallah bunu başarmak bize nasip olacak” diye konuştu.

Özgener, “Akşam işinden çıkan hem alışverişini yapsın hem de yemeğini yiyip günün yorgunluğunu atsın. Yaz aylarında belki de sabaha kadar birbirinden ilginç eğlenceler, festivaller düzenlenebilir. İşte bizim böyle bir Kemeraltı hayalimiz var” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)