Onur Elmalı, ihtiyacı iyi belirleyip bunu marka haline getirme yolundaki genç girişimcilere iyi bir örnek. Hamile eşine sağlıklı ve katkısız hamburger yedirme fikrinden yola...

Onur Elmalı, ihtiyacı iyi belirleyip bunu marka haline getirme yolundaki genç girişimcilere iyi bir örnek. Hamile eşine sağlıklı ve katkısız hamburger yedirme fikrinden yola çıkan genç girişimci dünyaya açılma hedefine Katar ile başlamış

Genç girişimci Onur Elmalı tarafından açılan ve kısa sürede ünü ülke sınırlarını aşan ‘Sandaviç Kralı’ Sarayın davetlisi olarak Katar’a gitti. Katar’da düzenlenecek Ramadan Fest’e özel olarak davet edilen Sandaviç Kralı, ustalardan oluşan bir ekiple Ramazan boyunca festivalde eşsiz sandviç ve hamburgerlerini sunacak.

Eşi hamileyken hamburger aşermesi üzerine piyasada katkısız ürün bulamayan Elmalı, Sandaviç Kralı isimli markasıyla kısa sürede başarıyı yakalamıştı. Sağlıklı hamburgerleri kendisi yapmaya karar vermiş ve giriştiği işte yakaladığı başarı dünyaya yayılmıştı. Önceki gün başkent Doha’ya uçan Sandaviç Kralı ekibi, 35 gün boyunca Katar’da eşşiz lezzetlerini sergileyecek. Sandaviç Kralı ekibi, Ramazan Bayramı’ndan sonra ülkemize dönecek.

DAVETLİ TEK TÜRK FİRMA

Sandaviç Kralı firma sahibi Onur Elmalı, “Saray’ın özel davetiyle 35 gün boyunca Ramadan Fest’e katılacağız. Katar’ın başkenti Doha’da firmamızın hamburger ve sandviçlerini hazırlayacağız. Bize aktarılan bilgilere göre festivalde yer alan tek Türk firma ‘Sandaviç Kralı’ olacak. Ekibim 35 gün ben ise 3-4 gün kalacağım” diye konuştu.

BAYİLİK GÖRÜŞECEK

Katar seyahati ile ilgili sözlerine devam eden Elmalı, “Katar’da ayrıca Katar Türk işadamları Derneği Başkanı ile de görüşmeler yapacağız. Ayrıca Sandaviç Kralı’nın yurtdışındaki yeni şubeleri için Katarlı yatırımcılarla görüşmeler yapacağız. Katarlı yatırımcılardan daha önce gelen bayilik taleplerini görüşeceğiz. Öncelikle Katar, Kuveyt, Dubai ve Bahreyn’de bayilikler vermeyi planlıyoruz” dedi.

YENİ ŞUBE BORNOVA’YA

Sosyal medyadaki hamburger ve sandviç video paylaşımları ile kısa sürede fenomen olan Sandaviç Kralı şu anda 4 şube ile hizmet veriyor. Gaziemir, Karşıyaka, Buca ve son olarak da Çeşme şubeleri hizmete devam eden firma 1 ay içerisinde Bornova’da 5. şubesini açacak. Firmaya hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok sayıda bayilik teklifi geliyor. Bayilik tekliflerini değerlendirdiklerini belirten Onur Elmalı yurtiçi ve yurtdışından gelen tekliflerle ilgili görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.