Sorumlular bulunsun  tedbirler de alınsın Sorumlular bulunsun  tedbirler de alınsın
Sporda şiddetin önlenmesi için alınan onca tedbire rağmen statlardaki olaylar bir türlü bitmiyor. Biz basın mensuplarını bile statlara girerken didik didik arayan polislerin Fenerbahçe-Beşiktaş... Sorumlular bulunsun  tedbirler de alınsın

Sporda şiddetin önlenmesi için alınan onca tedbire rağmen statlardaki olaylar bir türlü bitmiyor. Biz basın mensuplarını bile statlara girerken didik didik arayan polislerin Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki yaşananları izlemesi şaşırtıcı…
Hatırlarsanız bir yıl öncede Göztepe-Eskişehir Play Off Final maçında ve Konyaspor-Beşiktaş kupa finalinde de büyük olaylar çıkmış ortalık karışmıştı.
Sporda şiddetin önlenmesi için çıkarılan 6222 kanun maddesinin henüz tam olarak uygulanmaması, pasolig sisteminde bazı sorunların giderilememesi, statlardaki özel güvenlikçilerin görevlerini tam olarak yapmaması bir yana son olaylar bize tekrar gösterdi ki temel sıkıntı eğitim ve futbol kültürümüzde…
Şiddetten beslenen holiganların içine yerleştirilen bazı provokatörler de işin içine girince sahalardaki rezaletler önlenemez boyutlara geliyor. Statlardaki güvenlik kameraları, pasolig sisteminde kimin içeri girdiğinin ve yerinin belli olmasına rağmen bu olayların çıkması toplumsal gerginliğin de bir nevi futbol sahalarına yansıması.
Gerek futbol federasyonunun gerek içişleri bakanlığının bu işe el atması şart oldu. Federasyonun da kulüp eyyamcılığı yapmadan herkese eşit ve sert oranda cezalar vermesi, olay çıkaranlar için de 6222 nolu kanunun tüm statlarda uygulanması artık kaçınılmaz.
Tüm liglerde final haftalarına girmiş olduğumuz şu günlerde, maçlar daha kritik ve daha gergin geçecek. Görmek istemediğimiz manzaraların yaşanmaması için Emniyet tedbirlerinin daha ciddi alınması, statlardaki bu provokatörlerin de ortaya çıkarılması gerek.
Futbolun güzelliğini bozmak isteyen birkaç kendini bilmez nedeniyle ülkemizin imajını ve futbolumuzun değerini kimsenin küçük düşürmeye hakkı yok.