Göztepe, Alanya maçının son dakikalarına 3-1 önde girmesine rağmen sahadan 3-3 beraberlikle ayrılınca haftayı 1 puanla kapattı. Alanya maçı gösterdi ki; Göztepe baskı yediği...

Göztepe, Alanya maçının son dakikalarına 3-1 önde girmesine rağmen sahadan 3-3 beraberlikle ayrılınca haftayı 1 puanla kapattı.

Alanya maçı gösterdi ki; Göztepe baskı yediği anlarda özellikle savunmada panik yapıyor. Defansın dağınık yapısına orta saha oyuncularının da yorgunluğu eklenince Güney ekibi etkili forvet oyuncularıyla arka arkaya goller bulup sahadan 1 puanı kaparak ayrıldı.

Çok kolay gol atan bir takım görüntüsündeki Alanyaspor’a karşı bu kadar kapanmak tehlikeliydi; nitekim de rakip takım golleri buldu.

Sarı kırmızıların ara transfer döneminde savunmaya takviye yapması muhtemel. Özellikle Kadu’nun yanına zamanlaması iyi bir stoperin alınması şart gibi…

Ligde sadece Osmanlıspor maçında gol yemeyen Göztepe’nin Beto gibi üst düzey bir kalecisi olmasına rağmen soruna çare bulamaması tehlike çanlarını çaldırıyor.

Jahoviç attıkça, savunmanın basit hatalar yapması sarı kırmızılıların canını sıkıyor. Ayrıca Alanya maçında kaleye geçen Günay’ın da formsuz oluşu uzun lig maratonunda soru işaretlerinin çoğalmasına neden oluyor.

Göztepe, her maçta yediğinden fazlasını atmak zorunda kalıyor. Bu bazı maçlarda geçerli olsa da her zaman mümkün olmayacak.

Tamer hocanın savunmadaki krize devre arasına kadar çare üretmesi, transfer döneminde ise defansa mutlaka takviye yapılması şart gözüküyor.

Oynadığı 9 maçta kalesinde 15 gol yiyen bir takımın sorununun nerede olduğu çok net ortada. Bu sorunda tabiî ki defans oyuncuları kadar gerekli yardımda bulunamayan orta saha oyuncularının da payı büyük.

 

 

 

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.