Turizme can suyu oldu Turizme can suyu oldu
  Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği ‘ETİK) Başkanı Mehmet İşler, 19 Mayıs’ın cuma gününe denk gelmesiyle 3 günlük tatilin turizmcileri sevindirdiğini belirtti. Vatandaşların... Turizme can suyu oldu

 

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklama Birliği ‘ETİK) Başkanı Mehmet İşler, 19 Mayıs’ın cuma gününe denk gelmesiyle 3 günlük tatilin turizmcileri sevindirdiğini belirtti. Vatandaşların 3 günlük tatili değerlendirdiğini ve otelleri doldurduğunu ifade eden İşler, “3 günlük tatil turizme can suyu oldu. Tesislerin de böyle bir can suyuna ve morale ihtiyacı vardı.” diye konuştu. İşler, sektörün 3 günlük ivmenin ardından Ramazan Bayramı ve yaz tatiliyle birlikte yeniden hareketleneceğini dile getirdi. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel de Çeşme’deki otellerde yoğunluk yaşandığını ifade etti. Bazı eğlence mekanlarının yeni sezon için kapılarını açtıklarını anlatan Öncel, doluluk oranının yüzde 75’lere ulaştığını ifade etti.

Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, 3 günlük tatilin turizmcinin yüzünü güldürdüğünü anlatarak, “Bu üç günlük tatilden dolayı otellerde doluluk oranları epeyce yükseldi. Bunun da faydasını göreceğiz. Şu anda doluluk oranları otellerimizde yaklaşık yüzde 90 oranlarında.” dedi.(AA)