Yarını şekillendirecek 5 yeni teknoloji trendi Yarını şekillendirecek 5 yeni teknoloji trendi
Güvenlik teknolojilerinde tanık olduğumuz inovasyon ve dönüşüm, daha etkin güvenlik çözümleriyle daha konforlu bir yaşama kapı açıyor. Sensormatic gelecekteki yaşantımızı şekillendirecek 5 güvenlik teknolojisini... Yarını şekillendirecek 5 yeni teknoloji trendi

Güvenlik teknolojilerinde tanık olduğumuz inovasyon ve dönüşüm, daha etkin güvenlik çözümleriyle daha konforlu bir yaşama kapı açıyor. Sensormatic gelecekteki yaşantımızı şekillendirecek 5 güvenlik teknolojisini açıkladı.

Kameralar arama motoruna dönüştü: Geçmişten bugüne kayıt amaçlı kullanılan görüntüleme sistemleri, artık görüntüler üzerinde anlık analizler gerçekleştiriyor.

Bu parolayı unutmanız mümkün değil: Her bireyin, kendisine özgü ve değiştirilemez bir güvenlik mekanizması bulunuyor. Sistemler, bugün 40 farklı biyometriden tanımlama yapabiliyor.

İnsan için elverişsiz ortamlarda robotlar devreye giriyor: İnsanların çalışması için uygun olmayan ortamlardaki görevler yada tek düze, basit fonksiyonlar gelecekte robotlar ve drone’lar tarafından üstlenilecek.

Akıllı cihazlar ile güvenlik mobilleşiyor: Akıllı cihazlarımız ayrılmaz bir parçamız haline geldi. Bu noktada güvenlik uygulamaları da mobilleşerek telefonlarımıza kadar girmeyi başardı.

RFID ile güvenlik ve verimlilik bir arada: RFID teknolojisi, farklı senaryolara uyum sağlayan esnekliği ve yüksek hassasiyeti sayesinde perakende zincirlerinden hastanelere, müzelerden Ar-Ge, tasarım ve üretim merkezlerine kadar pek çok kurum için hem güvenlik hem de operasyonel verimlilik sağlıyor. (Haber Merkezi)