Yasak kalktı sefer başladı Yasak kalktı sefer başladı
Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi sayfasından yapılan açıklamada Türk Bayraklı yolcu gemileri ve feribotların seferlere devam edeceği bildirildi Bir süre önce Yunanistan’ın Türk gemilerine uyguladığı tutuklama... Yasak kalktı sefer başladı

Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi sayfasından yapılan açıklamada Türk Bayraklı yolcu gemileri ve feribotların seferlere devam edeceği bildirildi

Bir süre önce Yunanistan’ın Türk gemilerine uyguladığı tutuklama sonrasında Ulaştırma Bakanlığı tarafından alınan Türk bayraklı gemilerin Yunan adalarına çıkış yasağı dün kaldırıldı.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Atina’da Yunanistan Denizcilik Bakanı Panagiotis Kouroumplis ile yaptığı görüşmeden sonra, “Türkiye ile Yunanistan arasında turizm ve denizcilik alanında işbirliğini geliştirme ve sorunların çözümü konusunda irade kondu” dedi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ahşap teknelerle ilgili olarak önümüzdeki günlerde teknik toplantı yapılacağı duyuruldu. Bu toplantı sonucunda bir çözüm bulunacağı açıklanırken toplantı sonuna kadar tedbir amaçlı olarak ahşap teknelerle ilgili kısıtlamanın devam edeceği açıklandı.

Denizhan Güzel

Bu habere henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.