in ,

10 bin 282 artçı sarsıntı yaşandı!

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, son üç haftada 10 bin 282 artçı sarsıntının meydana geldiğini açıkladı

deprem-sarsinti

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, açıklamalarda bulundu. Tatar açıklamalarında şunları belirtti: Bölgede gerçekten çok olağan dışı bir deprem aktivitesi ile karşı karşıyayız. 3 haftada 2 tanesi 7,7 ve 7,6 olmak üzere diğerleri 6,4 ve 5,3 olmak üzere birbirinden bağımsız 4 ayrı deprem ve bunların dışında 5 ile 6 arasındaki büyüklükte şu ana kadar 45 tane artçı sarsıntı var. Bu gerçekten çok olağan dışı bir durum ve bununla baş etmek gerçekten ciddi bir şekilde güç gerektiriyor. Bugün meydana gelen deprem de bu büyük depremlerin meydana geldiği sistem içerisinde oluşan bir artçı olarak değerlendiriyoruz.

‘Son 3 haftada meydana geldi’

Şu ana kadar toplam 10 bin 282 artçı sarsıntı meydana geldi. Bu gerçekten çok büyük bir rakam. Bu bizim yaklaşık 6 ayda kaydettiğimiz depremin bu depremler sonucunda sadece 3 haftada kaydedildiğini gösteriyor. 3-4 arası büyüklükte yani vatandaşlarımızın hissedebileceği büyüklükteki depremlerin sayısı 3-4 arası bin 963, 4-5 arası büyüklükteki deprem sayısı 471, 5-6 arası büyüklükteki depremlerin sayısı da bugünkü depremle birlikte toplam 45 oldu. (TRT HABER)

internet-haber-siteleri-icin-1-nisanda-yeni-bir-donem-basliyor

Medyada yalan haberler

her-ilmeginde-emek-var-deprem-bolgesi-icin-cadir-yapiyorlar

Her ilmeğinde emek var: Deprem bölgesi için çadır yapıyorlar