in ,

105 yaşındaki Nuri Uysal 10 günde koronavirüsü yendi

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde oturan 105 yaşındaki Nuri Uysal, 10 günde koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. Herkesin sosyal mesafe ve maske kuralına uyması gerektiğini belirtti

105-yasinda-10-gunde-koronavirusu-yendi

Domaniç ilçesinde torunlarının işlettiği konfeksiyon dükkanında zamanını geçiren Nuri Uysal, yakalandığı koronavirüs hastalığını 10 günde atlattı. Bel ağrısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede Covid-19 testi pozitif çıkan Uysal’ın başka bir belirti göstermemesi üzerine, evinde karantinaya alınıp ilaç tedavisine başlandı.

İlerleyen yaşına ve kronik rahatsızlıklarına rağmen 10 günde Covid-19’u yenen Uysal, yaşadığı süreci anlatırken, maskesiz sokağa çıkmadığını, sosyal mesafeye dikkat ettiğini belirtti. Torunlarıyla birlikte hayattan kopmadığını hatırlatan Uysal, “Korona denilen hastalık var ya işte onu geçirdim. Etrafımızda herkes koronavirüse yakalanıyor, ‘bende yakalanırım’ diye korkuyordum. Dükkânda gelen gidene bakarken ‘acaba yakalanır mıyım?’ derken hastalık beni de buldu. Bir gün belim ağrıdı. Çocuklarla hastaneye gittik. Hasta olduğumu öğrendik. Beni evde karantinaya aldılar. Pek ilgilendiler. Maşallah bütün hastalıkları atlattığım gibi bunu da atlattım. 10 günde ayağa kalktım. Bu hastalığı, herkes kolay atlatamıyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Ben kurtuldum. Allaha şükür” dedi. (DHA)

marmariste-11-kacak-yapi-yikildi

11 kaçak yapı yıkıldı

ciglide-yasayanlar-tedirgin

İzmir’de heyelandan zarar gören evlerde korku içinde yaşıyorlar!