18 yıldır yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin sezon finali yapmasıyla ilk bölümden beri ekipte yer alan usta yönetmen Orhan Oğuz da veda etti. Ayrılığın ardından X hesabından veda mesajı yayınlayan Oğuz, "Kamuya! 18 yıl yönettiğim Arka Sokaklar dizisinden ayrıldım oyuncularıma ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi. Dizinin Instagram hesabından yapılan paylaşımda ise "18 sezon boyunca Arka Sokaklar dizimizi yöneten, hepimizin hocası, duayen Orhan Oğuz'a emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Thor Saevarsson, Dilan Çiçek Deniz'den ayrıldıktan sonra yeni aşkını ilan etti! Thor Saevarsson, Dilan Çiçek Deniz'den ayrıldıktan sonra yeni aşkını ilan etti!

Arka Sokaklar Yönetmen Oğuz Orhan Diziden Ayrıldı (1)

ORHAN OĞUZ KİMDİR?

Orhan Oğuz, 24 Mart 1948 tarihinde Kırklareli'de doğdu. Kariyerine fotoğrafçı olarak başladı ve on altı yaşında kamera asistanlığı ile sinemaya adım attı. Arkadaş gruplarıyla dört kısa film gerçekleştirdi ve fotoğraf ile resim sergileri açtı. 1978 yılından sonra görüntü yönetmeni olarak birçok ünlü yönetmenle çalıştı. Oğuz, Arka Sokaklar'ın yanı sıra Umudumuz Şaban, Devlet Kuşu, Gol Kralı, Kanlı Nigar ve Orta Direk Şaban gibi birçok filmin yönetmenliğini üstlendi.

Kaynak: haberler.com