in

2019 PMYO sınav sonuçları açıklandı! PMYO sonuç sorgulama ekranı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından düzenlenen PMYO sınav sonuçları açıklandı. 2 bin 250 erkek, 250 kadın olmak üzere toplam 2 bin 500 öğrenci alınacak Polis Meslek Eğitim Merkezleri sınav sonuçlarına erişim açıldı. İşte, 2019 PMYO sınav sonuçları

2019 yılı PMYO sınav sonuçları yayımlandı! 2019 PMYO sınav sonuçları Polis Akademisi başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi. Sınav sonuçlarının ardından adaylar yedek sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak ediyor.

2.250 erkek, 250 kadın olmak üzere toplam 2.500 öğrencinin alınacağı Polis Meslek Eğitim Merkezleri için sınav sonuçları açıklandı. İşte Akademiden yapılan duyuru:

”2019 yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

YEDEK SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.”

İlber Ortaylı, eğitim sistemini yerden yere vurdu: Hiçbir yerde eğitim bu kadar soysuzlaşmış değil

YÖK’ten 14 programda özel yetenek sınavının kaldırılmasına 1 yıl erteleme