in ,

30-31 Mayıs tarihleri arasında 15 ilde yasak var!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İzmir dahil 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta 30-31 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak

19-mayisi-kapsayan-4-gunluk-yasaktan-kimler-muaf-olacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “14 büyükşehir ve Zonguldak’ta 29 Mayıs gecesi saat 24.00 ile 31 Mayıs gecesi saat 24.00 arasında vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.” denildi. Sokağa çıkma yasağı önecesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler gece saat 23.00’e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Yasağın olduğu cumartesi ve pazar günleri, fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile tatlı üretiminin yapıldığı iş yerleri açık olacak.

Kısıtlamanın olduğu 30 Mayıs Cumartesi, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Genelgeye göre, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak.

Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri, sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere lokanta ve restoran tarzı işyerleri açık olacak.

Yasağın geçerli olduğu iller şu şekilde:

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak

koronafobiye-karsi-uyarilar

Korona virüs nedeniyle 30 vatandaşımız daha hayatını kaybetti

bornovada-korkunc-cinayet-14-yerinden-bicakladi

Bornova’da korkunç cinayet: 14 yerinden bıçakladı