Aile hekimleri Erzurum’da buluştu Aile hekimleri Erzurum’da buluştu

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından 2023 yılında gerçekleştirdiği hizmetlerin faaliyet raporunu paylaştı. Hatların tamir, bakım ve onarımları başta olmak üzere yeni hat açılması hizmetlerini de aralıksız şekilde yerine getiren müdürlük, bu dönemde merkez ve muhtelif mahallelerde 12 bin 725 adet kanal açma hizmetini yerine getirirken, hizmet sahası dahilinde 7 bin 129 adet vidanjör çekimini de gerçekleştirdi.
Bu süreçte 477 adet kanalizasyonun parsel bağlamasını yaparken, kanalizasyon ana hat ve parsellerde meydana gelen 409 arızanın da giderilmesine ön ayak oldu. 1 yıllık dönem içerisinde 42 bin metre kanalizasyon hattının çekilmesini de sağlayan müdürlük ekipleri, bin 125 kanalizasyon ızgara açma, temizleme, yükseltme işlemini de şartlara uygun şekilde gerçekleştirdi.
İçme suyu konusunda da hassas şekilde hareket eden ve sağlıklı bir ortamda vatandaşlara ulaştırılması için yoğun çaba gösteren ekipler, bu dönemde 30 bin 750 metre içme suyu hattı inşaatını ve 6 bin 970 metre hat yenileme işlemini başarılı şekilde tamamladı. Ekipler, meydana gelen içme suyu ana hat ve parsel arızalarına yönelik yaptığı çalışmayla 3 bin 404 arızanın giderilmelerini de sağladı.
Yağmur suyu hatlarının döşenmesi noktasında da tüm imkanlarını sahaya yansıtan ekipler, 15 bin 770 metrelik hat döşenmesini sağlarken, 828 baca açma ve yükseltme işleminin yanı sıra 271 parsel yükseltme işlemini de yerini getirdi.

Kaynak: İHA