in ,

“30 ilçe arasında 1 numara oluruz”

Yoğun bir tempoyla çalıştıklarını söyleyen CHP Foça İlçe Başkanı Yılmaz, ilçe hakkında bir envanter çıkararak Genel Merkez’e sunmaya hazırlandıklarını belirtti

30-ilce-arasinda-1-numara-oluruz

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KADER) kurucu üyelerinden olan, uzun yıllar gazetecilik ve sendikacılık yaptıktan sonra 2011 yılında Foça‘ya yerleşen Ayla Yılmaz iki dönem ilçe yönetiminde görev aldıktan sonra kongrede delegenin güvenini alarak ilçe başkanı seçildi. Foça’da ilk kadın ilçe başkanı olan Yılmaz, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmaları ve projelerini Ege Telgraf’a anlattı.
Kongreden bu yana yönetim kurulu toplantılarını düzenli olarak yaptıklarını belirten Yılmaz, “Her toplantıda yeni döneme ilişkin hayata geçireceğimiz çalışmaları konuşuyoruz. Başlangıcımızı delegelerimizle bir araya gelerek yaptık. Daha önceden onlara birer mektup yazarak hem teşekkür ettik hem de önümüzdeki dönemde sadece delege olarak kalmayıp mahalle sorumlusu olarak görevlerine devam edeceklerini bildirdik. Kadın kolları kongremizi de geçen hafta gerçekleştirdik. Suna Saraçoğlu başkanımız ikinci kez göreve seçildi. Şimdi sadece gençlik kolları kongremiz kaldı. Delegelerimizle toplantı yapıp öncelikle yol haritamızı belirleyeceğiz. Bunların başında da üyelerimizi yeniden gözden geçirerek aktifleştirecek çalışmaların yapılması gelecek” dedi.
Foça’daki 16 muhtarla da koordineli bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Mahalle temsilcilerimizin muhtarlarımızla işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmelerini sağlamak istiyoruz. Onlar mahallenin en baştaki sorumluları, bizim çalışmalarımıza ışık olmak adına da büyük katkıları oluyor” diye konuştu.

RAPOR HAZIRLIĞI

Belediyenin yerine getirdiği hizmetler konusunda da yöneticilerle sürekli istişare halinde olduklarını söyleyen Yılmaz, “Bulunduğumuz yerlerde yaptığımız incelemeler sonucu bir takım bilgilendirmeler yapıyoruz. Süre içinde Foça’nın envanterini çıkarmak gibi bir hedefimiz var. Foça’da tarıma yakın olan, hayvancılıkla uğraşan, esnaflık yapan kişileri belirleyip bunlara ilişkin rapor hazırlayıp Genel Merkezimize sunmak istiyoruz. Genel Merkezimize bölgesel olarak ışık tutacak çalışmalar da yapacağız. Süre içinde diğer ilçelerle aramızda gerçekleşecek diyaloglar da çok önemli. Bakırçay Havzası’nı çok önemsiyoruz. Bu bölge bugüne kadar hep geride kalmış… İlçe başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde de birlikte hareket ederek sorunlarımızı çözmek için periyodik toplantılar yapacağız. İlçemize baktığımızda şu anda özellikle genç istihdamı konusunda bir takım sıkıntılar yaşandığını gözlemliyoruz. Çalışma programlarımız içinde ortaya koyacağımız istihdama yönelik eğitim programımız var. Eğitim politikamız çerçevesinde belediyemizle de işbirliği yaparak gençlerimize mesleki eğitimler verecek ve onları meslek sahibi yapmak için çalışacağız. Yolumuz uzun ve bizim daha yapacağımız çok iş var” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AVANTAJI…

30 ilçe arasındaki en genç belediye başkanının Foça’da olmasının ilçe için büyük bir avantaj sağladığını da sözlerine ekleyen Başkan Yılmaz, “Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz hem genç hem de dinamik bir isim. Her şeyden önce Başkanımız örgütün belediyenin üstünde olduğunu biliyor. Kendisi de örgüte çok önem veren birisi. Parti örgütümüz de belediye hizmetlerini halka sunmanın en büyük görev olduğunun farkında. Aramızda çok güzel bir diyalog var. Zaten, Fatih Başkan’ın insani yapısı her şeye değer… Seçim döneminde birlikte çalıştığımız ve daha önce de yönetimde birlikte görev aldığımız için birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Foça için ikimizde elimizden geleni yapmak için hazırız” dedi.
Son olarak, ilçe için hedeflerinden de bahseden CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, “Bizim hedefimiz CHP’nin İzmir’deki 30 ilçesi arasında birinci olmak. Her şeyin başında bir sevgi, barış ve dayanışma var. Bunların hepsini hayata geçirmek için çaba harcadığınızda zaten başarının zirvesindesinizdir” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

kayip-diye-aranan-genc-kiz-intihar-etmis

Ödemiş’te kayıp genç kızın cansız bedeni bulundu

balkan-gocmenleri-bir-araya-gelmelidir

‘Balkan göçmenleri bir araya gelmelidir’