in ,

450 genç kepçesini aldı yardıma koştu

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda kurulan çadırkente koşan genç aşçılar, depremzedelere yemek sunuyor. 450 gönüllü gencin bu hareketi alkışı hak ediyor

izmir-ascilari-dernegi-depremzedeler-icin-yemek-yapiyor

İzmir Aşçılar Derneği üyesi aşçılar, tamamen kendi imkanları ile gönüllü olarak alanda yerini alarak kurdukları seyyar mutfakta gece gündüz demeden mağdur vatandaşlar için aralıksız çalışıyor. Sabah, öğle, akşam ve gece olmak üzere dört ayrı vakitte depremzedelere yemek servisi yapan büyük bölümü turizm meslek yüksekokulu ya da aşçılık öğrencisi genç İzmirliler yaptıkları bu hareketle toplumun tüm kesimlerinden takdir topladı.
İzmir Aşçılar Derneği Gençlik Kolları Başkanı Caner Yiğit Aydoğan, “Pazar gününden bu yana buradayız. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda kurulan çadır kent bünyesinde depremzedelere yardım amacıyla bulunuyoruz. Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı olan 28 dernek ve İzmir Aşçılar Derneği tüm gücüyle burada. Depremzede vatandaşların gıda ihtiyaçlarını gidermek adına çalışmaya sabah kahvaltısı ile başlıyoruz, ardından öğlen yemeğinde 4 çeşit yemek sunuyoruz. Gün boyunca kendilerinin ihtiyacı olabilecek tüm gıdalarımız hazır durumda. Bunların içerisinde poğaçadan tutun böreğe, bisküviden tutun sandviçe kadar her şeyimiz var. Gün boyunca vatandaşlarımıza karşılıksız olarak gıda dağıtıyoruz. Gün boyunca her daim yemek servisimiz var. Akşam yemeğinde de yine dört çeşit yemek çıkartıyoruz. Gece geç vakitlere kadar da sıcak çorbamız var. Yemeklerimizi mutfağımızdan sunduğumuz gibi çadırlara kadar da götürüyoruz. Alanda bizimle birlikte çalışan 450 kadar genç öğrenci arkadaşımız var. Hepsi lise ya da üniversitede eğitimlerini sürdüren kardeşlerimiz. Mutfağımızda ustalarımız ve eğitmenlerimiz yemekleri yaparken, onlar da arı gibi çalışarak tüm gün yemek dağıtımında görev alıyorlar. Tamamen gönüllüler olarak buradayız ve her şeyi yardım amacıyla karşılıksız olarak sunuyoruz. Okulunu bırakı gelen arkadaşlarımız olduğu gibi işinden izin alıp bize katılanlar da oldu. Ben yoğun bir işim olmasına rağmen bir haftalığına izin alıp buraya geldim ve gün boyunca elimden gelen desteği sunup yardıma koşuyorum. Sabaha kadar nöbette kalarak hiç bir şey olmasa bile çay kahve servisi yapıyoruz. Amacımız depremzedelere yardım etmek ve kendilerini ev ortamında yaşıyormuş gibi hissetmelerini sağlamak. Bu hafta Pazar gününe kadar burada kalacağız. Haftaya bir başka çadır kente ya da depremin etkilediği diğer alanlara giderek oradaki vatandaşlarımıza da yardım elimizi uzatacağız” dedi.

Erman Şentürk / Özel Haber

ha-yikildi-ha-yikilacak-korkusuyla-yasiyorlar

Ha yıkıldı, ha yıkılacak korkusuyla yaşıyorlar!

izmirde-cadir-kentlerde-yasam-suruyor

İzmir’de, çadır kentlerde yaşam sürüyor