in ,

50 gün sonra sokağa çıkınca zeybek oynadılar

50 gündür sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, 4 saatliğine kısıtlamanın kaldırılması üzerine sokağa çıktı

50-gun-sonra-sokaga-cikinca-zeybek-oynadilar

Sokağa çıkma kısıtlamasının kalkacağı saati bahçe kapısında heyecanla bekleyen İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi‘nde yaşayan 80 yaşındaki Gündüz Karabaş ve 88 yaşındaki Hamit Topal, komşularının da geriye doğru saymalarıyla saat tam 11.00’de kendilerini sokağa attı. Karabaş ve Topal, sokakta davul zurna eşliğinde zeybek oynayarak, sokağa çıkabilmenin keyfini çıkardı.

Alaçatıspor’un eski oyuncusu 2 yaşlı vatandaş top da oynadılar

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş olan Alaçatı sokaklarında yürüyüş de yapan Karabaş ve Topal, gençliklerinde top oynadıkları Alaçatı sahasına giderek eski günlerini andı. Alaçatı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi Soner Varhan tarafından karşılanan iki arkadaş, sosyal mesafeye de dikkat ederek yeşil çimlerin üzerinde kendilerine ikram edilen çayı içti. Spor söyleşisi ve eski yılların anılmasının ardından da Karabaş ve Topal, kısa bir süre top da oynadı.

Banklar doldu

4 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının kalkmasını fırsat bilen çok sayıda Çeşmeli 65 yaş ve üstü vatandaş, havanın da güzel olması üzerine deniz kıyısında yürüyüş yaparken, deniz kıyısındaki banklar da doldu. Bazı vatandaşlar, ayakkabılarını çıkararak plajda yürüyüş yapmayı tercih ederken, şortunu giyerek deniz içinde yürüyüş yapan bazı vatandaşlar da denizin tadını çıkardı. 65 yaş üstü bir kadın da oltasıyla balık avlamaya çalıştı.

İHA

izmirde-yasaga-uymayan-669-kisiye-ceza

İzmir’de yasağa uymayan 669 kişiye ceza

izmir-polisi-yaslilara-refakat-etti-sokakta-maske-dagitti

İzmir polisi yaşlılara refakat etti, sokakta maske dağıttı