Berna SEVER- EGE TELGRAF/ Ritüel denince akla genellikle kabul, şifa, ateş, aşk veya para ritüelleri gibi çeşitli türler gelir. Ancak günümüzde bu kavram daha çok düzenli tekrarlanan eylemleri ifade etmek için kullanılsa da kökleri eski uygarlıklara dayanır. Ritüeller, kültürler arası bir bağ olarak kabul görmüş ve farklı dinlerin ve toplumların önemli bir parçası olmuştur.

"Motorcular" izleyiciyle buluşuyor "Motorcular" izleyiciyle buluşuyor

Ritüellerin önemi yalnızca sosyal hayatta değil iş dünyasında da büyüktür. Ritüeller, bağ kurmamızı sağlar, motivasyonumuzu artırır ve yaşamımıza anlam katar. Özünde anlam ve amaç bulunan ritüeller, günlük rutinleri bile değerli kılar.

"Bir mucize ritüeli olarak bilinen '777' sayısı, genellikle 'Aldım, kabul ettim, 777' şeklinde paylaşılır. 7-7-7 olarak okunan bu sayı, isteklerinizle birlikte 21 gün boyunca kağıda yazılarak hayatınıza pozitif etkiler çekebileceğinize inanılır."

Ritüeller sembolik eylemler, dualar, müzik, dans veya belirli nesnelerin kullanılması gibi çeşitli uygulamaları içerebilir. Geleneksel ritüeller, insanlığın ortak kültürel mirasını yansıtarak yaşatılmaya devam ediyor.

Kaynak: EGE TELGRAF