Oscar ödüllü oyuncu Adrien Brody, ünlü yapımlarının ardından şimdi de Türkiye'ye gelerek yeni bir film projesine imza atıyor. "Büyük Budapeşte Oteli", "Tuzak", "Paris'te Gece Yarısı" ve özellikle "Piyanist" filmiyle hatırladığımız Brody, ABD-Türk ortak yapımı olan "My Daughter's Friend" adlı filmde başrol oynayacak. Bu filmde Brody'ye, Nicky Whelan eşlik edecek.

Film, genç bir model olan Lola'nın şöhret ve servet hayalleri uğruna yaşadığı derin deneyimleri konu alacak. Yönetmen koltuğunda Ojan Missaghi'nin oturacağı yapımda, Leneya Grace, Shima Rayan ve Türk oyuncu Duygu Mercan gibi isimler de yer alacak. İstanbul'un büyüleyici tarihi mekânlarından Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Kapalıçarşı gibi yerlerde çekimler gerçekleşecek.

Melis Sezen, mavi bikinisiyle güneşin tadını çıkardı! Herkes ona hayran… Melis Sezen, mavi bikinisiyle güneşin tadını çıkardı! Herkes ona hayran…

Filmin çekimleri Ekim ayında başlayacak ve psikolojik gerilim türünde olacak. 2025 yılında vizyona girmesi planlanan film, hem Türkiye'nin tarihi ve kültürel dokusunu hem de modern yaşamın iç içe geçtiği atmosferini izleyiciyle buluşturacak. Adrien Brody'nin Türkiye'de çekeceği bu yeni film projesi, hem sinema dünyasında heyecan yaratıyor hem de uluslararası bir işbirliği örneği olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, Brody'nin son olarak Wes Anderson'ın "Asteroid City" filminde de rol aldığını belirtmek gerekir.

Kaynak: NTV