EGE TELGRAF- Türkiye, günlerdir yurdun dört bir yanından gelen yangın haberleriyle sarsılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Orman Genel Müdürlüğü, yangınların yüksek hava sıcaklıklarından kaynaklandığını belirterek vatandaşa da ‘Hassasiyet’ çağrısı yapmıştı.

AFAD’IN UYARI MESAJI

OGM’nin açıklamasının ardından AFAD da cep telefonlarına gönderdiği uyarı mesajıyla bir kez daha yaşananlara dikkati çekerek vatandaşa seslendi. Yapılan açıklamada, ¨ OGM'ye göre; 10 gün sürecek sıcak hava şartları nedeniyle vatandaşlarımızın açık alanda ateş yakmaması, yakanları uyarması ve 112’ye haber vermesi rica olunur¨ denildi.

MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini ve sıcaklıkların yer yer 40 derecenin üzerine çıkacağını duyurmuştu. Buna göre; yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği belirtilmişti.

MSB’den son dakika bedelli askerlik duyurusu: Yeni ücret belli oldu MSB’den son dakika bedelli askerlik duyurusu: Yeni ücret belli oldu

Kaynak: EGE TELGRAF