in ,

Ahmet Hakan’dan Başkan Soyer’e üç tavsiye!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugün köşe yazısında Tunç Soyer’e yer verdi. Hakan, Başkan Soyer’e ‘üç tavsiye’ verdi

ahmet-hakandan-baskan-soyere-uc-tavisye

Son dönemde gündem olan Tunç Soyer‘in ‘İzmir Bayrağı‘ ve ‘İzmir Parası’ sözlerinin yankıları sürmeye devam ediyor. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da bugün yayınlanan köşe yazısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘e yer verdi ve Başkan Soyer’e ‘üç tavsiye’ verdi.

İşte Ahmet Hakan’ın köşesinde Tunç Soyer’e ayırdığı bölüm:

TÜRK Tarih Vakfı Başkanı Prof. Mehmet Ö. Alkan, ‘Toplumsal Tarih’ dergisinde, gündelik politikalara ve polemiklere asla alet edilemeyecek türde akademik mi akademik bir makale yazmış. Makalenin başlığı: ‘Tarihte Bayrağı Olan Nadir Şehir: İzmir’.

*

Makaleyi baştan sona okudum: Bugün kullandığımız anlamda “bayrak” kavramının ortaya çıkmadığı dönemlerde, taaa 1600’lü yıllarda ortaya çıkan bir realiteden söz ediyor tarihçi Alkan…

*

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in atıf yaptığı makale işte bu makale…

*

Bu olaydan yola çıkarak…

Tunç Soyer’e üç tavsiyem var:

*

TAVSİYE BİR: “Bayrak” meselesi, önemli bir meseledir. Bölücülük şiarıyla terör faaliyetlerinin yürütüldüğü bir ortamda şaka yollu da olsa “ayrı bayrak” falan demeden önce bin kez düşünseniz iyi edersiniz.

*

TAVSİYE İKİ: Siz artık çok önemli bir makamdasınız. Ağzınızdan çıkan her kelimenin didikleneceğini bilerek konuşmalısınız. “Acaba mı?” dedirtmemeye özen göstermelisiniz. Dikkat yani… Aşırı dikkat.

*

TAVSİYE ÜÇ: “Öyle demedim, böyle dedim” şeklinde izahlara yönelmek, bir siyasetçi açısından iyi bir durum değildir. “Öyle demedim, böyle dedim” diye uzun izahlara ihtiyaç duyuracak bir yaklaşımdan kaçınmalısınız”

korkutan-deprem

Van’da 5.4 büyüklüğünde deprem

manisada-turk-telekoma-ait-binada-yangin

Manisa’da Türk Telekom’a ait binada yangın