in ,

Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediyesi’ne yüklendi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi AK Partili Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediyespor’un Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde yer alan takımına ilişkin kapatma kararı alınmasını eleştirdi

ahmet-ugur-baran-karsiyaka-belediyesine-yuklendi

Karşıyaka Belediyesi‘nin, Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden basketbol takımını kapatma kararı alması, siyasi kulisleri de hareketlendirdi. AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, bir yıllık sürecin iyi yönetilemediğini ve bu sürecin bilançosunun halka açıklanması gerektiğini söyledi.

Takımın geçen sene kurulup bu yıl kapatılmasının başarısızlık olduğunu dile getiren Baran, “Bir sene önce profesyonel ligde mücadele edecek takım kurup, ertesi sene kapatmak; Karşıyaka’nın bir vizyonla, bir programla değil, deneme yanılma yöntemiyle yönetildiğini gösteriyor. Halk arasında ‘körleme‘ olarak da tabir edilen bu yöntemin kaybedeniyse Karşıyakalılardır. Geçmişte bu takım kurulurken, Karşıyaka Spor Kulübü’nün olduğu yerde böyle bir takımın gerekli olmadığını söylemiştik. Haklı olduğumuz ortaya çıktı. Karşıyaka spor camiası kimsenin şahsi hesaplaşma yeri değildir. Bu nedenle bu sahayı kendilerine siyasi arena gibi görenlerin artık buna bir son vermesi gerekir.” dedi.

Baran, “Altyapısı hazırlanmamış, ham fikirlerle yapılan işlerin mutlaka hesabı şeffaf şekilde açıklanmalıdır. 1 yıllık profesyonel lig macerasının Karşıyaka’ya maliyeti kaç para olmuştur? Karşıyaka Belediyesi ve doğal olarak Karşıyaka halkı bu maceradan günün sonunda maddi olarak nasıl bir bilançoyla çıkmıştır? Ortada bir zarar varsa, bu zararın sorumlusu kim ya da kimlerdir?” diye sordu.

sokak-ortasinda-annesini-doven-kisiyi-dovduler

Sokak ortasında annesini döven kişiyi dövdüler

bayramda-trafik-kazalarinda-45-kisi-oldu

Bayramda trafik kazalarında 45 kişi öldü